Posts From Portali Sakte

Lindja dhe Perëndimi i burrështetasve “hajdutokrat” të Kosovës

10 orë më parë

Shkruan: Xhevdet POZHARI Njohja e shtetësisë së Kosovës vazhdon të luhatet midis interesave të Lindjes dhe Perëndimit. Kryeministri Haradinaj, njëjtë sikundërse presidenti Hashim Thaçi një

Vatikani nuk e don pavarësinë e Kosovës

15 orë më parë

Njohjet e shtetësisë së Kosovës tash e një periudhë kanë shënuar ngecje serioze. Derisa diplomatët kosovarë janë duke u treguar të ngathët në këtë drejtim,

Thaçi dhe Papadopoulou flasin për përfundimin e misionit të EULEX-it

15 orë më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou. Presidenti Thaçi

Nagavci: Mësimdhënësve po u shkelen të drejtat

15 orë më parë

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për medie me ç’rast deputetja Arbërie Nagavci ka deklaruar se po ndodhe mosrespektimi i kontratës kolektive të arsimit. Sipas saj

Gjenerali kroat i ndjek viktimat e veta edhe në varr

15 orë më parë

Shoqata e Gjeneralëve Kroatë i ka ngritur përmendoren e varrit gjeneralit “të çmendur” Ivan Korade në të njëjtën varrezë ku prehen edhe viktimat e tij,

Pendohet prifti që kërkoi renovimin e kishës në Mitrovicë nga TIKA turke

15 orë më parë

Famullitari Don Bardhec Zymi pardje ka realizuar një takim me krerë të agjencisë TIKA që operon nën ombrellën e shtetit të Turqisë, duke kërkuar renovimin

Familja Rugova sot në takim te Hashim Thaçi

15 orë më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të presë sot familjen e ish-presidentit tashmë të ndjerë Ibrahim Rugova. Presidenca njofton se takimi do të zhvillohet sot në

Vdes një person në Prishtinë, u alivanos deri sa po ecte

15 orë më parë

Një person ka humbur jetën dje në Prishtinë, deri sa ishte duke ecur. Rasti ka ndodhur në rrugën “Rrahim Beqiri”, ku viktima mashkull derisa ishte

E tmerrshme: Babai e rreh për vdekje djalin 14 vjeç në Karaçevë të Kamenicës

15 orë më parë

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Kamenicë, është njoftuar nga Qendra e Mjekësisë Familjare në Kamenicë se me datën 24 maj 2018, në orën 00:40,

Martesa zgjat 15 minuta pasi babai refuzoi të priste pak për pagesën e vajzës

15 orë më parë

Martesa në mes të një çifti në Dubai ka zgjatur më pak se 15 minuta, si rezultat i një mosmarrëveshjeje në mes të dhëndrit dhe

1 2 3 1 169