Intervista "Saktë"

(Dokument/VIDEO) Kadri Veseli deklaron se është në borxhe deri në fyt, nuk ka gjurmë se si i ndërtoi shtëpitë e skamnorëve!

1 ditë më parë

Sipas deklarimit të pasurisë, të paraqitur në Agjencinë e Kundër Korrupsionit, kryeparlamentari Kosovës, Kadri Veseli rezulton se është në borxhe deri në fyt! Sipas formularit

Adnan Ismaili: Turqia ka bërë hapa gjigandë për ta ndërtuar një botë të re në Ballkanin e trazuar

2 javë më parë

Profesori universitar dhe drejtues i Shtëpisë Botuese “Logos-A” nga Shkupi, Adnan Ismaili, i cili mori pjesë në Takimin e dytë ballkanik “Historia, Kultura dhe Identiteti”,

Buxhovi: Shqiptarët qeverisen nga kriminelët e kuq të lidhur me mafian ruse

2 javë më parë

Intervistë e jashtëzakonshme me historianin, shkrimtarin dhe gazetarin nga Kosova, Jusuf Buxhovi, ku flasim për përpjekjet e BDI-së për të ndryshuar identitetin e shqiptarëve të

Sasho Ordanovski: BDI është pjesëmarrëse në të gjitha krimet qeverisëse në dekadën e fundit (VIDEO)

4 javë më parë

Këtë javë mysafir në emsionin Pa Teklif në Almakos është gazetari Sasho Ordanovski, me të cilin bidedojmë për propozimin e fundit për zgjidhjen e çështjes

Hahn: Shtetet e Ballkanit duhet të bëjnë shumë për t’u anëtarësuar në BE

1 muaj më parë

BE ripërtërin në samitin e Ballkanit në Sofie premtime të vjetra: anëtarësim po të bëhen detyrat. Se kur do të ndodhë kjo, këtë Komisari i

“Po realizohen projektet e ‘çubrilloviqave’ për spastrim etnik të hapësirës shqiptare! (VIDEO)”

1 muaj më parë

Sipas shkrimtarit tonë Kim Mehmeti, trojet shqiptare janë duke u zbrazur dhe ato i braktisë rinia shqiptare, me çka, sipas tij, tani kur ato sundohen

Kronikë e heshtjes së turpshme! Kosova vajtoi gylenistët turq, e harroi luftëtarët shqiptarë

2 muaj më parë

Autor: Xhevdet Pozhari Debati për 6 gylenistët e dëbuar vazhdon në Kosovë. Përfundimisht, me deportimin e 6 shtetasve turq e kuptuam se jeta e tyre

Kurti: Serbia është problemi i Ballkanit

2 muaj më parë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se liderët e rajonit po ndihmohen në mes vete, duke krijuar tensione të kohëpaskohshme politike, që të

Kush ishte Ahmet Krasniqi dhe si u vra tinëzisht në Tiranë?

2 muaj më parë

Ahmet Krasniqi u vra më 21 shtator 1998 pak para mesnate në Tiranë. Ai ishte ministër i mbrojtjes në Qeverinë e Bujar Bukoshit. Trupi i

VIDEO EKSKLUZIVE- Koha kur Gjukanoviqi lobonte fuqishëm kundër Kosovës

2 muaj më parë

Koha kur Gjukanoviqi lobonte fuqishëm kundër Kosovës Koha kur Gjukanoviqi lobonte fuqishëm kundër Kosovës Opublikowany przez Sakte.net 15 kwietnia 2018

1 2 3 35