Kronika e Zezë

Policia jep detaje, kështu ndodhi sulmi në Shtëpinë e Shëndetit në Veri

12 minuta më parë

Policia  e Kosovës ka pranuar informatën se sot rreth orës 03:00 mëngjesit të sotëm është sulmuar nga disa persona të panjohur Shtëpia e Shëndetit dhe

Vriten brutalisht shqiptari nga Ulqini dhe gruaja e tij në shtetin e Ekuadorit

13 minuta më parë

Shtetasi i Malit të Zi Fadil Kaçaniq (64) dhe bashkëshortja e tij Fatima (63) janë vrarë në Ekuador, shkruan Portali RTCG. Portali “Eltelegrafo” shkruan se Kaçaniq

Dy të lënduar në aksidentin e sotëm në magjistralen “Ibrahim Rugova”

14 minuta më parë

Policia e Kosovës ka njoftuar për Gazetën Express se aksidenti i sotëm në hyrje të magjistrales “Ibrahim Rugova” ka përfunduar me dy persona të lënduar.

Në Morinë arrestohet kosovari që kërkohej nga Zvicra

31 minuta më parë

Policia Kufitare e Shqipërisë ka arrestuar një shtetas kosovar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Sipas Policisë, i arrestuari në pikë kalimin kufitar në Morinë, është

Shkup, gjendet 31 vjeçari i pajetë në banesë

5 orë më parë

Një 31 vjeçar, i cili ditë më parë është denoncuar si i humbur, është gjetur i vdekur në një banesë në Shkup. “Më 16.03.2018 në

Mega-operacioni/ Roli i dy agjentëve amerikanë të atashuar pranë ambasadës së SHBA-ve

15 orë më parë

Policia shqiptare ka dhënë sot detaje të mega-operacionit të koduar “One If – By Land”, falë të cilit u shkatërruan 7 grupe kriminale që kishin

166 kg kanabis në makinën me GPS, si e ‘fundosi’ i infiltruari rrjetin që po niste drogë në Turqi

15 orë më parë

Një agjent policie i infiltruar ka hedhur në erë planin e disa personave nga Fushë-Kruja për trafikimin e një sasie prej 166 kg kanabis drejt

E tund brutalisht foshnjën e vet deri sa ajo vdes: 3 vjet e 9 muaj burg për kosovarin

15 orë më parë

I akuzuari, në vitin 2016 në banesën e tij në Crailsheim e kishte “tundur në mënyrë brutale” për disa sekonda foshnjën, e cila për pasojë

Djalit të prokurores Lumezi i konfiskohet revolja

16 orë më parë

Në një raport të policisë të cilin e ka siguruar KALLXO.com shkruhet se Ernest Lumezi, djali i prokurores së Prokurorisë Themelore të Prishtinës Merita Lumezi

Hoxha që fshehu krimin e nuses ndaj vjehrrës, dëbohet nga Komuniteti Mysliman Shqiptar

16 orë më parë

Komuniteti Mysliman Shqiptar e ka pezulluar hoxhën që u akuzua për fshehje të krimit. Hysen Shehu shërbente në xhaminë në Qytetin Studenti në Tiranë, por

1 2 3 356