Lajme

Huqja e Haradinajt: 74 zv/ministra qeveria e tij, 46 i kishte Mustafa

5 orë më parë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qenë i pasaktë kur tha sot në seancën e Kuvendit që qeveria e tij nuk e ka arritur ende

Kundërshtarët e Kurtit në Kuvend janë 8 deputetë (emrat). Ata mund të formojnë grup parlamentar

6 orë më parë

Janë 8 deputetë të Vetëvendosjes që haptazi kanë dal kundër idesë që ish-lideri Albin Kurti, të rikthehet në krye të partisë. Përplasjet u shfaqen kur

Ambasada e SHBA-së deklarohet për marrëveshjen e Kosovës me Contour Global

6 orë më parë

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë përmes një deklarate për media ka mirëpritur marrëveshjen e djeshme mes Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global, e cila paraqet

Fotografitë e rralla të rivarrimit të Naim Frashërit nga italianët (FOTO)

6 orë më parë

Një nga disa prej ceremonive të rivarrimit të poetit Naim Frashëri. Foto e arkivit italian “Luce”, dëshmojnë ceremoninë e rivarrimit të frashrit, në Tiranë në

Hoxhaj i reagon ashpër Vuçiqit për njohjet

6 orë më parë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj i ka reaguar ashpër Presidentit të Serbisë, Alexander Vucic pas deklaratës së tij sot se “Kosova rrezikon të mbetet edhe

A e vranë Enver Hoxhën? Mjeku zbulon sekretet, përgjigjet për komplotin e Ramizit me Nexhmijen

6 orë më parë

Duke rrëfyer ekskluzivisht në “Panorama” marrëdhënien shumë të ngushtë dhe të besimit që kishte me Enver Hoxhën, si mjek i përzgjedhur prej tij, Hektor Peçi

Trendafilova: Specialja do të sigurojë gjykim të paanshëm dhe të drejtë për të akuzuarit

6 orë më parë

Ekatarin Trendafilova, kryetare e Gjykatës Speciale ka thënë se gjykata do të sigurojë një gjykim të paanshëm dhe të drejtë për të akuzuarit. Sipas saj,

Gjuriq përgëzon konstituimin e qeverive komunale në Kosovë

6 orë më parë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq sot përgëzoi Listën Serbe dhe të gjithë asamblistët dhe kryetarët e komunave për marrjen e mandatit

Kovaçevski: Janë të mundshme ndryshime në kabinetin qeveritarë

8 orë më parë

Deputeti i LSDM-së, Vasko Kovaçevski i cili ka deponuar dorëheqjen e tij nga posti i deputetit, ka paralajmëruar se janë të mundshme dhe ndryshime të

Shteti i konfiskon gjyqtarit kosovar pasuri mbi 1 milion euro

8 orë më parë

Gjykata e Apelit e Kosovës ka vendosur sipas ankesave në rastin e të akuzuarit Kolë Puka. Sipas njoftimit të Gjykatës së Apelit është vërtetuar në

1 2 3 1 587