Lajme

25 gjëra që nuk i keni ditur për Hillary Clinton

8 minuta më parë

Ish Sekretarja e Shtetit e SHBA, ish kandidatja për Presidente, Hillary Clinton, ka ndarë 25 fakte deri diku argëtues mbi jetën e saj: Më pëlqejnë

Interesim i shtuar për pension nga viktimat e dhunës seksuale

10 minuta më parë

Interesimi për të aplikuar për verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës në Kosovë, është i madh, thotë Feride Rushiti, drejtoreshë ekzekutive e

Abdixhiku e lë derën e hapur të LDK’së për Shpend Ahmetin – Veliu përsërit porosinë që i dërgoi Selmanajt

13 minuta më parë

Agim Veliu, Nënkryetar i LDK’së, ka thënë se porosia e tij drejtuar Driton Selamanjt për ardhjen e njerëzve që kanë ikur nga partitë e tjera

93 centë kushtoi kilogrami i mishit të prishur që erdhi nga Belgjika

14 minuta më parë

Rreth 40 mijë kilogramë mish me cilësi të dyshimtë është shitur në tregun e brendshëm të Kosovës. Ata është konsumuar nga qytetarët e Kosovës. Mishi

Diçka e rrëzikshme po ndodh në botë: Madagastari ka tërhequr 130 milion dollar ari nga Londra

16 minuta më parë

Banka popullore e Madagastarit i ka kthyer 100 pllaka ari nga Londra. Kanë thënë se kanë frikë nga kriza gjeo-politike. Vlera e 3 tonëve ari

Policia jep detaje, kështu ndodhi sulmi në Shtëpinë e Shëndetit në Veri

17 minuta më parë

Policia  e Kosovës ka pranuar informatën se sot rreth orës 03:00 mëngjesit të sotëm është sulmuar nga disa persona të panjohur Shtëpia e Shëndetit dhe

Vriten brutalisht shqiptari nga Ulqini dhe gruaja e tij në shtetin e Ekuadorit

18 minuta më parë

Shtetasi i Malit të Zi Fadil Kaçaniq (64) dhe bashkëshortja e tij Fatima (63) janë vrarë në Ekuador, shkruan Portali RTCG. Portali “Eltelegrafo” shkruan se Kaçaniq

Dy të lënduar në aksidentin e sotëm në magjistralen “Ibrahim Rugova”

19 minuta më parë

Policia e Kosovës ka njoftuar për Gazetën Express se aksidenti i sotëm në hyrje të magjistrales “Ibrahim Rugova” ka përfunduar me dy persona të lënduar.

Pacolli: Ia thashë në sy Daçiqit, e keni humbur betejën

25 minuta më parë

Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, thotë se akreditimi diplomatik dhe dorëzimi i letrave kredenciale i Ambasadorit të Kosovës tek Presidenti i Gambisë,

Lluka paralajmëron reforma për zvogëlimin e shpenzimeve të ndërmarrjeve publike

30 minuta më parë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka paralajmëron reforma për zvogëlimin e shpenzimeve të ndërmarrjeve publike, për shkak se nga 16 ndërmarrje publike, vetëm 6 prej

1 2 3 2 129