Teknologji

Gjiganti amerikan: Ky është kompjuteri më i shpejtë në botë që kushton 200 milionë dollarë

10 orë më parë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë mposhtur Kinën për kompjuterin më të shpejtë në botë. Kompania IBM ka prodhur një superkompjuter që quhet ‘Summit’

Ky është numri i kosovarëve që përdorin Facebook |FOTO

15 orë më parë

Rrjetet sociale janë aq të përdorura sa njerëzit janë bërë të varur prej tyre. Thuajse nuk ka asnjë njeri në Kosovë e kudo tjetër që

Shpiket pajisja që zbulon malarien pa dhënë gjak

2 ditë më parë

Një shpikës nga Uganda ka fituar çmim për një pajisje që teston malarien pa dhënë gjak. Brian Gitta, 24 vjeç fitoi Çmimin Afrikan të Akademisë

App Store, 170 miliardë shkarkime dhe 130 miliardë dollarë qarkullim

2 ditë më parë

Dyqani virtual i aplikacioneve të Applet që njihet si App Store ka realizuar 170 miliardë shkarkime dhe më shumë se 130 miliardë dollarë qarkullim që

Apple pranë rekordit: E para kompani me vlerë 1 trilionë dollarë?

4 ditë më parë

Apple është vetëm pak hapa larg të bërit kompania e parë në histori me vlerë 1 trilionë dollarë, një cak simbolik ky që tregon se

Dëshironi të gjeni Wi-Fi falas? Mësoni mënyrat si ta bëni

5 ditë më parë

Nga kafenetë tek aeroportet, bota po hap hotspot Wi-Fi falas për këdo që ka nevojë për të. Por ato mund të jenë të vështira për

Nuk mund ta përdorni Instagramin? Ja çfarë ka ndodhur

6 ditë më parë

Rrjeti social për shpërndarjen e fotografive, Instagram, pak më parë ka rënë nga sistemi. Lajmi është bërë i ditur në të gjitha rrjetet sociale të

Apple Watch vjen pa butona

7 ditë më parë

Apple ndryshon dizajnin e smartwatch saj. Pajisja e ardhshme do të jetë pa butona fizik. Gjeneratën e ardhshme të Apple Rights Watch nuk do të

Gjermania urdhëron tërheqjen e 774.000 Mercedesëve në gjithë Evropën

7 ditë më parë

Ministri gjerman i Transporteve urdhëroi sot tërheqjen e menjëhershme në të gjithë Europën të 774.000 automjeteve të prodhuara nga Mercedes-Benz, të pajisura me aparatura që

Nuk do ta besoni sa kushton imitimi kinez i Lamborghini Urus

1 javë më parë

Prodhuesit kinezë, po vazhdojnë të kopjojnë të gjitha makinat që u pëlqejnë. Ditë më parë kemi parë prezantimin e Huansu C60, që është imitimi identik

1 2 3 255