Mbyllet afati kalimtar në basketboll, ky klub bëri më shumë transferime – nuk është Prishtina

FBK ka njoftuar se të premten në ora 17:00 ka përfunduar afati kalimtar veror në basketboll. Sigal Prishtina është përforcuar me gjashtë lojtarë, tre prej tyre amerikanë, ndërsa Dardan Berisha llogaritet përforcimi më i…

 

FBK ka njoftuar se të premten në ora 17:00 ka përfunduar afati kalimtar veror në basketboll.

Sigal Prishtina është përforcuar me gjashtë lojtarë, tre prej tyre amerikanë, ndërsa Dardan Berisha llogaritet përforcimi më i madh.

Me përforcime janë dalluar edhe Bashkimi dhe Golden Eagle Ylli. Madje kjo e fundit për nga numri, ia ka kaluar edhe Prishtinës.

Lista e përforcimeve:

KB SIGAL PRISHTINA:

Eric Koen Johnson (SHBA)

Wayne Ernest Martin (SHBA)

Mann JR John Stuart (SHBA)

Alban Veseli (Peja)

Dardan Berisha (Juvecaserta-Itali )

Lis Shoshi (SHBA)

KB BASHKIMI:

Samir Zekiqi (Trepça )

Urim Zenelaj ( SigalPrishtina)

Ljubo Shamadan (Kroacia)

Aleksandar Gruev (Bullgaria)

Jamir Rhashaad Hanner (SHBA)

KB GOLDEN EAGLE YLLI:

Artin Gashi (Rahoveci)

Teylor Hanif Bassick (SHBA)

Michael Harmon II (SHBA)

Arian Tahiri ( Bashkimi )

Besnik Azemi (Trepça)

Egzon Kuqi (Peja )

Arif Mehmeti (SHBA)

KB RAHOVECI:

Kreshnik Avdija (Vëllaznimi)

JuniousTornelusProëell JR (SHBA)

Kyle, Lee Sovine (SHBA)

Xavier Tirel Newson (SHBA)

KB KERASAN PRISHTINA:

KujtimUjkani (Vushtrria Basket)

Arbnor Haliti (i lirë)

KBF PRISHTINA:

Irma Konjusha (Penza)

Diedona Halitaj (Penza)

Edita Medunjanin (Penza )

KB LIPJANI:

Fisnik Juniku ( Istogu )

KB VITIA:

Rron Deqani

Visar Latifi

KB KALAJA:

Ujakan Karanezi (Goldene Eagle Ylli )

Alex Houston (SHBA)

Lini Një Koment