Zaev: Nëse Taravari nuk arrinë të bëhet kryetar komune, do e kthejë në Qeveri

Kryeministri Zoran Zaev gjatë intervistës së tij të fundit në Top Tema lidhur me pyetjen nëse ministri i shëndetësisë Arben Taravari nuk fiton në zgjedhjet lokale në Gostivar, ai do e kthejë atë në qeveri në pozicionin e ministrit, transmeton Zhurnal.mk

“Po, Taravari është kuadër kualitativ dhe nuk do heqja dorë lehtë nga ai”, theksoi është Zaev.

Ministri Taravari më parë kishte paralajmëruar se nëse nuk bëhet kryetar komune atëherë do të heq dorë nga politika.

Lini Një Koment