12 veshjet më interesante në ‘Grammy’ |FOTO

Evenimenti muzikor më i rëndësishëm në industrinë e muzikës ‘Grammy Awards’ është mbajtur dje.  Të pranishëm në këtë event ishin artistë të shumtë, të cilët ishin të nominuar në kategori të ndryshme në këtë ceremoni.


Përveç çmimeve, vëmendje të madhe rrëmbejnë edhe parakalimet e artistëve në tepihun e kuq.

Gazeta Metro ua transmeton 12 veshjet më interesantë në ‘Grammy’, të përzgjedhura nga kritikët e modës.

1.   Cardi B

2.   Katy Perry

3.   Tracee Ellis Ross

4.   Kacey Musgraves

5.   Miley Cyrus

6.   Heidi Klum dhe Lady Gaga

7.   Meghan Trainor

8.   Jennifer Lopez

9.   Janelle Monae

10. Evan Ross

11. Camilla Cabello

12. Jada Pinkett Smith

Mbrëmë është shënuar edhe 61 vjetori i këtij eventi, në të cilin për herë të parë është shpërblyer Dua Lipa me dy çmime.

Lini Një Koment