Archive

Kevin Spacey përjashtohet nga “House of cards” pas skandalit seksual

3 vjet më parë

Më pak se 24 orë pasi Kevin Spacey deklaroji se ai është një homoseksual në një përpjekje për të shmangur pretendimet e sulmeve seksuale ndaj

Abrashi: Vetëvendosje është në panik, po linçon me metoda të ulëta

3 vjet më parë

Kandidati i LDK-së për Prishtinën Arban Abrashi, ka thënë se Prishtina nuk e ka merituar këtë degradim që ia ka shkaktuar, sipas tij, Vetëvendosje tash

Legjitimimi jonë dhe demaskimi i mashtruesve, dy betejat që i fituam bashkë

3 vjet më parë

Adnan Azizi Dikush do të thoshte: E humbëm një betejë, por jo edhe luftën. Jo! Asgjë nuk humbëm, dy beteja i fituam dhe fitorja e

Samsung të ardhura rekorde gjatë tremujorit të tretë

3 vjet më parë

Samsung ka publikuar zyrtarisht të ardhurat për tremujorin e tretë të këtij viti. Kjo kompani ka regjistruar të ardhura prej 13 miliardë dollarë gjatë këtyre

Lunaçek thotë se kritikat e Thaçit ndaj BE-së e dëmtojnë Kosovën

3 vjet më parë

Lidhjes me Kosovën, pas 8 vjetësh, i ka ardhur fundi për Ulrike Lunaçekun, por vetëm në rrafshin profesional, raporton KTV . Ish-deputetja dhe raportuesja për

“Shkupi 2014”, 90% e përmendoreve janë pa leje

3 vjet më parë

Pjesa dërmuese e përmendoreve në projektin “Shkupi 2014” ose rreth 90% janë ndërtime pa leje, konfirmon koordinatori i trupit punues për revidim të këtij projekti,

Spasovski: Ata që krisën nëpër festat e BDI-së nuk do të shpëtojnë!

3 vjet më parë

Ministri për Punë të Brendshme ka reaguar në lidhje me ”festën” me krisma të simpatizantëve të BDI-së në komunën e Tetovës, Strugës, Sarajit dhe Çairit.

Kapen 750 kilogramë marihuanë në kufi mes Maqedonisë dhe Kosovës

3 vjet më parë

Para disa orëve janë kapur 750 kilogramë drogë në pikën kufitare mes Kosovës dhe Maqedonisë, respektivisht në vendin e quajtur Bllacë. Sipas portalit Faktor, droga

Milioneri Abrashi, si ishte zënë duke e mashtruar shtetin e Kosovës gjatë importimit të vodkës ruse (Dok)

3 vjet më parë

Ish-ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe kandidati për kryetar të Prishtinës Arban Abrashi është importuesi kryesor për Kosovë i pijes me të njohur alkoolike

Aksident i rëndë në Tiranë, humb jetën një burrë

3 vjet më parë

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur mesditën e sotme në Tiranë. Policia e Shqipërisë ka bërë të ditur për Lapsi, se ngjarja ndodhi ditën

1 2 3 152