Archive

Modeli i ri Ford Focus arrin në prill

11 muaj më parë

Ndonëse spekulohet se Focusi i ri do të ketë një premierë botërore në panairin e veturave në Gjenevë në mars, adhuruesit e këtij modeli dhe

Gjakova shënoi 50-vjetorin e Shkollës së Lartë Pedagogjike

11 muaj më parë

Me këtë rast, ministri i Arsimit, Shkencës, dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi kërkoi që të krijohen kushte sa më adekuate për arsim, në mënyrë që të

Papunësia në Gjermani në nivelin rekord të ulët

11 muaj më parë

Këtë muaj shkalla e papunësisë në Gjermani ka tejkaluar pritshmëritë e tregut dhe është zvogëluar për 25 mijë persona, ndërsa mesatarja është ulur në 5.4

Kurti: UÇK është në rrezik nga Gjykata Speciale

11 muaj më parë

Albin Kurti deputet në Kuvendin e Kosovës tha se dhomat e Specializuara nuk patën ardhur në Kuvend për shqyrtim por vetëm për miratim, dhe si

Rama kritikon Kosovën se po largon ekspertët

11 muaj më parë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kritikuar Kosovën se po i largon ekspertët e fushave të ndryshme, e të cilët, sipas tij, po i ndihmojnë

Veseli në Podujevë: Përmendoret e Zahirit, Hakifit, Edmondit dhe Ilirit bartin mesazh të madh

11 muaj më parë

Kryetari i PDK-së, njëherësh kryetar i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka qëndruar gjatë ditës së sotme në qytetin e Podujevës për të marrë pjesë

Ja kush është politikani shqiptar mes më të kërkuarve në Botë!

11 muaj më parë

Nuk është gjithmonë gjë e mirë të jesh i kërkuar. Në një kohë të dramës së madhe gjeo-politike, revista ‘Time’ ka publikuar një listë të

Plani sekret i CIA-s dhe spiunazhit gjerman për ndarjen e Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare që në vitin 1977

11 muaj më parë

Zbulohet dokumenti i fshehtë i CIA-s dhe i shërbimit sekret gjerman, ku flet për rindarjen e tokave të Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare në rajon. Dokumenti

Doktorët ortopedë: Kjo substancë shkatërron kockat dhe ju vazhdoni ta pini çdo ditë!

11 muaj më parë

Kockat kryesisht përbëhen nga dy materiale: kolagjeni, një proteinë ​​që siguron një shtresë mbrojtëse të butë, dhe kalciumi një mineral që shton forcën dhe ngurtësinë

Ismaili tha se Xharrën e rrahu burri, ajo shkon në Polici

11 muaj më parë

Debati në distancë i Arbana Xharrës dhe Fisnik Ismailit po vazhdon, madje edhe më ashpër pasi ky i fundit tha se Xharrën mund ta ketë

1 2 3 292