Archive

Presidenti dështoi me ushtrinë, vazhdon misionin për pajtim

2 vjet më parë

Gjithçka nisi në përvjetorin e “Epopesë së UÇK-së”. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duke iu drejtuar ushtarëve të Forcës së Armatosur të Kosovës, më 5

Bullgaria, vendi i parë ballkanik që merr presidencën e radhës të BE-së

2 vjet më parë

Bullgaria mori sot presidencën e radhës të BE-së, hera e parë që një vend ballkanik e merr një gjë të tillë. Me moton kombëtare “Të

2017-a, viti i Real Madridit

2 vjet më parë

Real Madridi u shpall kampion i Evropës për herë të dytë radhazi. Gjiganti spanjoll triumfoi në finale kundër Juventusit me rezultatin 4:1. Cristiano Ronaldo kishte

Ronaldo, Messi, Salah, Kane – mesazhet e futbollistëve për vitin 2018

2 vjet më parë

Bota e futbollit e ka festuar ardhjen e vitit 2018, me disa postime në rrjetet sociale, në Instagram dhe Twitter. Me t’u afruar ora 12:00,

Viti i zgjedhjeve!

2 vjet më parë

Komisionit Qendror të Zgjedhjeve i doli shumë punë në vitin 2017. Zgjedhjet qendrore, lokale, balotazhi dhe rivotimi në Istog, ishin procese që u organizuan nga

Aktori i famshëm turk: “Jam nip i Gjakovës, kam gjak shqiptari”

2 vjet më parë

“Mirëmëngjesi, mirëdita, mirëmbrëma. Unë jam shqiptar”. Këto janë ndër fjalët e vetme që ai i di në shqip, ndonëse prejardhja e tij është shqiptare. Aktori

Këngëtari shqiptar ia `djeg` kravatën dasmorit në dasmë, vetëm shikojeni (Video)

2 vjet më parë

Një ngjarje interesante ka ndodhur në një dasmë. Këngëtari i njohur nga Gostivari, Bekim Rexhepi krahas asaj që djeg atmosferën me këngët dhe performancat e

Mesazhi i Tahirit për fundvit: Çdo ditë e vështirë e këtij viti është një mundësi më shumë për vitin tjetër

2 vjet më parë

sh-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka uruar Vitin e Ri përmes një postimi në facebook. Tahiri i cili është përballur me mjaft akuza muajt që

Grigorev thotë se zhbërja e Speciales i sjell vetëm dëme Kosovës

2 vjet më parë

“Nisma e grupit të deputetëve është e drejtë e tyre juridike. Megjithatë, si do të përfitonte Kosova nga një nismë e tillë? Unë shoh vetëm

Viti 2017: Të paktën 81 gazetarë u vranë

2 vjet më parë

Organizata më e madhe e gazetarëve në botë tha se të paktën 81 gazetarë u vranë në detyrë këtë vit dhe se dhuna dhe kërcënimet