Archive

Një avion rrëzohet në Kosta Rika, vdesin të gjithë pasagjerët

2 vjet më parë

Një aeroplan charter është rrëzuar në pyjet ekuatoriale të Costa Rica-s, duke shkaktuar vdekjen e të gjithë personave që ndodheshin në bord. Në avion ndodheshin

Volkswagen Golf makina më e shitur në Evropë

2 vjet më parë

Edhe pse ka rënë me 2 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, Volkswagen Golf është ende makina më e shitur

Obama liston librat dhe këngët e tij të preferuara gjatë 2017-s

2 vjet më parë

Ish-presidenti amerikan Barack Obama, ka shpërndarë listën e tij të librave dhe këngëve të preferuara gjatë këtij viti. “Gjatë presidencës sime, fillova një traditë të

Putin uron rusët me ndryshim për të mirë, kërkon që të lindin më shumë fëmijë

2 vjet më parë

Presidenti rus, Vladimir Putin, uroi sot bashkatdhetarët për një “ndryshim për më mirë” në vitin 2018 në urimet tradicionale të Vitit të Ri, duke falënderuar

2017, ngjarjet kryesore që karakterizuan Shqipërinë dhe Maqedoninë

2 vjet më parë

Shqipëri 18 shkurt: Opozita në Shqipëri e udhëhequr nga Partia Demokratike e Shqipërisë filloi një protestë në Tiranë, protestë kjo cila vazhdoi për 3 muaj

Gjermania 230 milionë euro për punësimin e emigrantëve

2 vjet më parë

Gjermania ka paguar 230 milionë euro këtë vit për të krijuar 20,000 vende pune për refugjatët sirianë të bllokuar në vende si Jordania apo Turqia.

Befasia e madhe nga Mërgim Mavraj në vitin 2018

2 vjet më parë

Një lajm i bujshëm po qarkullon në mediat turke përsa i përket transferimeve të futbollistëve të Kombëtares shqiptare. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares, Mërgim

Kim Jong-un për Vitin e Ri e kërcënon Amerikën: Armët bërthamore po presin gishtin tim

2 vjet më parë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un me rastin e Vitit të Ri ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se tashmë aftësitë bërthamore të Koresë

Nëna e tre fëmijëve bie nga ballkoni dhe vdes, ishte duke ecur në gjumë

2 vjet më parë

Një 37-vjeçare dhe nënë e tre fëmijëve ka gjetur vdekjen tragjikisht pasi ka rënë nga ballkoni i një hoteli ku po pushonte bashkë me familjen

Presidenti dështoi me ushtrinë, vazhdon misionin për pajtim

2 vjet më parë

Gjithçka nisi në përvjetorin e “Epopesë së UÇK-së”. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duke iu drejtuar ushtarëve të Forcës së Armatosur të Kosovës, më 5