Archive

Sevilla huazon Sandro Ramirezin nga Evertoni

10 muaj më parë

Sevilla ka konfirmuar transferimin e Sandro Ramirezit në formë huazimi nga Evertoni deri në fund të këtij sezoni. 22-vjeçari u transferua tek Evertoni nga Malaga

Levante e pret Armando Sadikun me ‘shuplaka’ në qafë

10 muaj më parë

Levante e ka aplikuar traditën edhe për sulmuesin shqiptar Armando Sadiku. Levantes ka një traditë që lojtarët e rinj t’i mirëpres me goditje shuplakash në

Shkatërrohet një bandë në Itali, 25 ishin shqiptarë

10 muaj më parë

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptare dhe një marokene, që merreshin me trafik droge dhe shfrytëzim prostitucione. Të paktën 50 persona kanë përfunduar në

A e dini çka po ndodh mes Tunes e Nora Istrefit? (Foto)

10 muaj më parë

Dikur shoqe, e sot kunata. Dikur shiheshin bashkë, e tash jo. Pse? Kësaj pyetje nuk po mund ti jep askush një përgjigje të saktë, pasi

Genc Prelvukaj zbardh detajet e këngës së re “Dimër”

10 muaj më parë

Vitin e nisi duke bashkëpunuar me dy DJ-të, Gagz dhe PM, “Unstoppable”, i cili deri më tani është shikuar mbi 870 mijë herë në YouTube.

Angelina Jolie i kërkon NATO-s të luftojë krimet ndaj femrave në zonat e luftës

10 muaj më parë

Ylli i Hollivudit, Angelina Jolie, njëherësh e dërguar speciale e Kombeve të Bashkuara për refugjatë, ka thënë se shfrytëzimi i dhunimit si “mjet lufte” nuk

Shkaktohet vjedhja më e madhe e kriptovalutave

10 muaj më parë

Një prej uebfaqeve për shkëmbime të valutave digjitale thotë se ka humbur 534 milionë dollarë si pasojë e një sulmi kibernetik në rrjetin e vet.

Prokuroria Speciale në takim me Policinë Financiare në Maqedoni, nuk jepen detaje

10 muaj më parë

Dy prokurorë të PSP-së dhe një hetues, sot kanë qenë në hapësirat e Drejtorisë të Policisë Financiare, ku janë takuar me drejtorin e policisë financiare.

Neymar i shpall luftë Barcelonës

10 muaj më parë

Barcelona dhe Neymar do të përballet me një betejë ligjore, pasi ylli brazilian është duke kërkuar që ish-skuadra e tij t’ia paguajë pjesën e dytë

Llatasi do të gjykohet për ndërtimin pa leje

10 muaj më parë

Gjykata Penale e Shkupit ka miratuar në tërësi akuzën për lëndën e speciales “Trevnik”. Në këtë rast akuzohen tre persona, gazetari Dragan Pavlloviq-Llatas, dhe dy