Archive

Konfirmohet aktakuza ndaj Ramiz Kelmendit për vjedhje rryme në vlerë prej mbi 22 mijë euro

1 vit më parë

Deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi pritet të përballet me drejtësinë pasi është konfirmuar aktakuza e ngritur ndaj tij për vjedhje rryme që ka ndodhur në

Varroset në Kleçkë ish ushtari i UÇK-së, Haradin Bala

1 vit më parë

Në varrezat e dëshmorëve në Kleçkë, është varrosur ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Haradin Bala, që ndërroi jetë mëngjesin e hershëm. Në varrimin

Delawie i vë Skënderbeut maskë kundër ajrit të ndotur

1 vit më parë

Ndonëse nuk mori pjesë fizikisht në protestën kundër ajrit të ndotur në Prishtinë, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka

Nis trajtimi i infarktit dhe stentimi emergjent në QKUK, 24 orë në ditë

1 vit më parë

Kardiokirurgjia dhe Kardiologjia Invazive do të nisin trajtimin e infarktit dhe stentimin emergjent, 24 orë në ditë, në shtatë ditë të javës. Kështu ka thënë

Mustafa: Lavdi veprës së Zahirit, Hakifit e Edmondit

1 vit më parë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kujtuar veprën e luftëtarëve të lirisë, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha. “Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond

Arbana Xharra në Polici pas statusit të Fisnik Ismailit (Foto)

1 vit më parë

Pas Andin Lokajt, ka reaguar edhe vet anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra për një status të deputetit Fisnik Ismaili, i cili tha se Xharrën e

Rrëfimi i rrallë i Cecës: Si hymë në Shqipëri me pasaportë false

1 vit më parë

Ceca, këngëtarja serbe, emri i vërtetë i së cilës është Svjetllana Raznatoviq, bashkëshortja e kriminelit Arkan, pohon për Gazetën Shqiptare se ka qenë me Arkanin

Sami Lushtaku sfidon Kadri Veselin: Vendimet e mija nuk kthehen mbrapsht

1 vit më parë

Se angazhimin e tyre për t’u kthyer në parti nuk e mori parasysh kryetari i degës së PDK-së, Sami Lushtaku, kjo gjë u pa disa

Pacolli: Kosova në izolim të heshtur ndërkombëtar si pasojë e përpjekjes për ta shfuqizuar Specialen

1 vit më parë

Kuvendi i Kosovës, veçanërisht Komisioni për Punë të Jashtme duhet të jetë më i angazhuar në diplomacinë parlamentare jashtë vendit, ka thënë shefi i diplomacisë

Çfarë fshihet prapa veprës së Tolstoit “Lufta dhe Paqja”

1 vit më parë

Nga Joe Mcgasko Një film i ri me gjashtë pjesë, i përshtatur nga romani “Lufta dhe Paqja”, ka filluar të transmentohet në “History Channel”. Këtu