Archive

Çka po ndodh kështu: Përmbytje në Gjemani e Francë, stuhia godet Evropën

1 vit më parë

Qyteti i Achen’it në Gjermani ka pësuar më së keqi nga stuhia e madhe që kaploi Europën të dielën mbrëma. Stuhia goditi Gjermaninë, Francën, Belgjikën

Nora Gjakova, xhudistja e katërt më e mirë në botë

1 vit më parë

Komiteti Olimpik i Kosovës përmes një postimi në Instagram ka treguar suksesin e xhudistëve, ku shumica prej tyre kanë arritur që të ngrihen në pozita.

Zaimina Vasjari i rikthehet pozave joshëse (FOTO)

1 vit më parë

Janë bërë tre muaj që kur është bërë nënë për herë të parë, shkruan GazetaBlic. Flasim për Zaimina Vasjarin e cila solli në jetë vajzën

Tmerri që përjetuan shqiptarët në QKUK gjatë luftës

1 vit më parë

Më të shëndoshë hynin, sesa që dilnin nga spitali. Pacientët shqiptarë që ishin të shtruar në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës (QKUK) gjatë viteve

Plani harta për ndarjen e Maqedonisë: Kjo ishte harta

1 vit më parë

Zvonimit Trajkoviq, këshilltar i diktatorit Sllobodan Millosheviq dhe të dënuarit për krime lufte Radovan Karaxhiq, në një intervistë për emisioni në “Vo Centar” tregon një

Në Kosovë haset Mercedesi më i vjetër në Europë (Foto)

1 vit më parë

Bëhet fjalë për veturën e tipit Mercedes, makinë e cila është ndër seritë e para të kësaj marke. Është prodhuar para më shumë se 60

Shkencëtari australian 104-vjeçar drejt Zvicrës për t’i dhënë fund… jetës

1 vit më parë

Shkencëtari më i moshuar i Australisë, i cili u bë i njohur në moshën 102-vjeçare kur universiteti ku punoi u përpoq ta zëvendësonte, do të

‘Mbretit’ që u arrestua ia dogjën restorantin, mori vajza serbe që vallëzonin dhe ushtronin prostitucion

1 vit më parë

Policia e Kosovës arrestoi para disa ditësh njeriun kryesor të kontrabandës nga Serbia për në Kosovë, por kjo nuk ishte veprimtaria e vetme e Besim

Modeli që Rusia e do për Kosovën

1 vit më parë

Nuk duhet përjashtuar mundësinë që Serbia e Kosova të arrijnë marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve në gjashtë ose dymbëdhjetë muajt e ardhshëm, ndërsa momentalisht nuk

Volkswagen me logo të re

1 vit më parë

Logoja aktuale e Volkswagen në të cilën dominon shkronja W, është një nga më të njohurat në industrinë e automobilave, por duket se ka ardhur

1 2 3 217