Archive

Turpi i Tiranës: Xhaka e Shaqiri dënohen për shqiponjë e në qendra tregtare të Tiranës vendosen flamujt e Serbisë /FOTO

1 vit më parë

Pikërisht në ditën kur dy futbollistët kosovarë, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri paguan 20 mijë euro gjobë se lartësuan shqiponjën e flamurit kombëtarë midis Rusisë,

Xiaomi sjell e-biçikletën e palosshme për 225 euro

1 vit më parë

Kompania kineze Xiaomi ka zbuluar një biçikletë të re të palosshme. Sipas Electrek , Himo pritet të kushtojë 1699 juan, që është rreth 225 euro.

Kosova me xhudisten Loriana Kuka fiton medaljen e katërt në Tarragona

1 vit më parë

Ndryshon ngjyra e medaljes dhe emrit të sportistes, por jo edhe sportit. Xhudistja, Loriana Kuka, nuk arriti të vazhdoj traditën e medaljeve të arit, të

Flamur Sefajt do t’i hetohet pasuria e deklaruar |FOTO

1 vit më parë

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) ka organizuar hedhjen e shortit për kontrollin e plotë të pasurisë së zyrtarëve të lartë publikë. Ndër personat, të cilëve iu

Statuti i AKS’së në proces të përkthimit në shqip

1 vit më parë

Qeveria e Kosovës ende është duke e shqyrtuar raportin e punës së ekipit menaxhues, i cili është i ngarkuar për hartimin e statutit të Asociacionit

Sabri Fejzullahu dhe Nera befasojnë me veshjet, si dy të rinj dalin në qytet(FOTO)

1 vit më parë

Këngëtari që me këngët e tij rrëmbeu zemrat e shumë prej publikut kosovar të të gjitha gjeneratave, pavarësisht moshës ende po ndjehet i ri. Ai

Thaçi deklaroi se nuk ka vija të kuqe me Serbinë, opozita alarmohet

1 vit më parë

Vija të kuqe nuk do të ketë në procesin final të dialogut me Serbinë, ka deklaruar të enjten presidenti Hashim Thaçi. Ky paralajmërim ka nxitur

Zyrtarë të lartë të NATO-s vizitojnë sot Kosovën, takohen me Thaçin e Haradinaj

1 vit më parë

Sot, në kuadër të vizitës në Kosovë, Delegacioni i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në përbërje: Paolo Alli, President i Asamblesë Parlamentare të NATO-s dhe Andrius

Pas ndeshjes me Anglinë, Januzaj merr dhuratën që do ta dëshironte çdo lojtar në kampionatin botëror

1 vit më parë

Kombëtarja e Belgjikës ka arritur të fitoi 1-0 përballë kombëtares së Anglisë në një ndeshje ku të dy kombëtaret kanë pushuar lojtarët kryesor. Ishte lojtari

Reja e Sali Berishës do t’iu shkrijë me linjat e saj!

1 vit më parë

Blogerja Armina Mevlani është edhe e fejuara e djalit të Sali Berishës. Ajo është një femër shumë e bukur dhe atraktive, e këtë e tregon