Archive

Prokuroria kërkon 131 vjet burgim për të akuzuarit e rastit “Ballkani”

1 vit më parë

Prokuroria për Krime të Rënda në Shqipëri, pas dy vjetësh ka mbyllur hetimet për një grup të strukturuar kriminal të përbërë prej 9 personash, tre

Ekspertët e ekonomisë kërkojnë zhbllokimin e fondeve të privatizimit

1 vit më parë

  Njohës të zhvillimeve ekonomike kërkojnë nga autoritetet e Kosovës që të krijojnë një legjislacion adekuat, i cili do të mundësonte që mjetet e Fondit

Me një veturë super- luksoze e me komplete, Gjiko e dërgon Elitën në një vend magjik

1 vit më parë

Elita Rudi sot ka ditëlindjen. Prezantuesja në përvjetorin e 25-të, jo vetëm që është befasuar nga i dashuri i saj, reperi Gjiko. Por festa po

Kartat SD do të mbajnë deri në 128 TB

1 vit më parë

Kartat SD do të mbajnë së shpejti një kapacitet prej 128 terabyte dhe do të lejojnë një transferim të dhënash deri në 985 megabyte për

U eliminuan për fajin e kartonëve të verdhë, ja reagimi nga selektori i Senegalit

1 vit më parë

Senegali u bë sot skuadra e parë që eliminohet nga një Kupë Bote për shkak të kartonëve. Rregulli i vendosur nga FIFA për këtë edicion nxori jashtë

Shkon në pesë numri i të vrarëve në Maryland

1 vit më parë

Policia ka konfirmuar se ka shkuar në pesë numri i të vrarëve nga të shtënat me armë zjarri në selinë e gazetës Capital Gazette në

Babai ther djalin në Prizren

1 vit më parë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një burrë ka therur me thikë të birin e tij pas një mosmarrëveshje, pasditen e së enjtes në Prizren.

Zbulohet më në fund arsyeja pse Maradona mban dy ora

1 vit më parë

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona ka qenë protagonist në këtë Botëror me prezencën e tij në tribunën VIP gjatë ndeshjeve që luan Argjentina.

Nuk ka luftim të krimit dhe korrupsionit, edhe sivjet pa viza

1 vit më parë

Pritjet e Kosovës për liberalizim vizash këtë vit po marrin goditjen përfundimtare. Disa nga vendet kryesore të BE-së tashmë e kanë bërë të qartë se

Hahn: Përgatitjet për fillimin e bisedimeve me Shqipërinë do të fillojnë menjëherë

1 vit më parë

Përgatitjet për fillimin e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë do të fillojnë menjëherë, deklaroi komisioneri evropian për Zgjerimin, Johannes Hahn, në një intervistë për radion