Archive

Ukrainasi 84-vjeçar dënohet me 12 vjet burgim për tradhti ndaj vendit

2 vjet më parë

Një gjykatë në Ukrainë, ka dënuar një 84-vjeçar me 12 vjet burgim, për shkak se ai kishte mbledhur informacione të klasifikuara që dyshohet se planifikonte

Serbia zemërohet me Britaninë për Kosovën

2 vjet më parë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se është e pandershme nëse Londra zyrtare nuk dëshiron që Këshilli i Sigurimit të OKB-së të diskutojë për

Ademi paralajmëron se këtë vit Skënderbeu në Shkup do të nderohet si asnjëherë më parë

2 vjet më parë

Ministri i Kulturës i Maqedonisë, Asaf Ademi bëri të ditur përmes një postimi në facebook se sot kanënshkruar vendimin për mbajtjen e shfaqjes të rikujtimit

Ishin nisur për të marrë nusen, aksidenti i merr jetën dhëndrit dhe 12 krushqve

2 vjet më parë

Tragjedi e madhe për një familje. Dhëndri dhe 12 anëtarë të familjes së tij kanë vdekur pas një aksidenti që ndodhi derisa ishin duke shkruar

Ja për sa janë rritur të ardhurat nga turizmi në Turqi

2 vjet më parë

Të ardhurat e Turqisë nga turizmi janë rritur për 30,1 për qind në tremujorin e dytë të vitit në raport me periudhën e njëjtë të

Mundësia për ndryshimin e kufijve, a po i vjen koha për zbatim planit amerikan?

2 vjet më parë

Nga Xhevdet Pozhari Pavarësisht zhvillimeve të shumta politike në një shtet të vogël që prodhon shumë ngjarje, shpeshherë edhe qëllimshëm, për ta laguar mendjen e

A ju kujtohet koha kur Ronaldo i nxiste tifozët e Shqipërisë ta thërrisnin emrin e Messit?

2 vjet më parë

Para se të zhvillohej ndeshja e Portugalisë kundër Shqipërisë, në shtator të vitit 2015, Cristiano Ronaldo i kishte nxitur tifozët e Shqipërisë të brohorisnin emrin

Alaba zbulon sekretin e trajnerit të ri të Bayernit

2 vjet më parë

Anësori flet për trajnerin e Bayernit. David Alaba ka folur për trajnerin e ri të Bayernit, Niko Kovac. Ai deklaroi që kroati është shumë i

Thaçi: Tash e 13 vite jam lideri më i besuari dhe më i votuari në Kosovë, unë do të udhëheqë dialogun me Serbinë

2 vjet më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtur një konferencë për media, në të cilën po përsërit qëndrimet e tij si udhëheqës i dialogut me Serbinë.

Londra pro-shqiptare e nervozon kryeministren e Serbisë, e quan shtet të pavlerë

2 vjet më parë

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq komentoi se Londra zyrtare nuk donte që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të diskutonte çështjen e Kosovës. Mediat më herët raportuan

1 2 3 52