Archive

Thaçi: Po i afrohemi konsensusit të nevojshëm dhe të gjerë për dialogun

2 vjet më parë

Presidenti Thaçi në konferencën për media ka thënë se jemi dëshmitarë te opinioneve të ndryshme për marrëveshjen finale nëpër mediume të ndryshme. Ai ka thënë

Rugova: Kompromis më të madh se Pakoja e Ahtisaarit, Kosova s’mund të bëjë me Serbinë

2 vjet më parë

Naser Rugova, deputet i LDK-së, në Interaktiv të KTV-së, ka folur për dialogun me Serbinë dhe përpjekjen e deputetëve në seancën e sotme që miratojnë

Lista Serbe sulmon ashpër Trajkoviqin: Ka shitur tokat në Kosovë për të blerë banesa në Beograd

2 vjet më parë

Lista Serbe thotë se Momçillo Trajkoviq, në letrën e tij të hapur drejtuar presidentit të Serbisë, në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe pa mëdyshje ka goditur

Zjarret në Kaliforni, rritet numri i viktimave

2 vjet më parë

Dy fëmijë dhe stërgjyshja e tyre janë mes pesë viktimave që humbën jetën si pasojë e zjarreve në Kaliforninë Veriore. Dy zjarrfikës ndërkohë humbën jetën

Pilulat kundër shtatzënisë, për herë të parë në listën e barnave pa recetë nga mjeku

2 vjet më parë

Qeveria, para pak ditësh ka miratuar listën e barnave OTC, të cilat janë barna që jepen nëpër farmaci pa recetën e mjekut. Kjo listë këtë

“Fshihet përdhunimi i një vajze nga djali i deputetit të PS”, reagon policia

2 vjet më parë

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Sali Berisha publikoi një denoncim ku thoshte se policia fshehte një përdhunim të kryer nga djali i deputetit të PS,

Arrestime për shantazh ndaj vajzave në Prizren

2 vjet më parë

Policia në Prizren i ka marrë seriozisht ankesat se po shantazhohen vajzat e reja. Madje, këtë vit, disa persona janë arrestuar pse po kryen vepra

Kurti: Që të mos përsëriten konferenca si ajo e Londrës, ku na shqepin pa na marrë parasysh

2 vjet më parë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar Konferencën e Ambasadorëve në Londër, në 105 vjetorin e saj. Ka shkruar në mënyrën e vet rrëfimin

Këshilltari i Kadri Veselit përfshihet sërish në një fyerje banale në rrjetet sociale

2 vjet më parë

Ish-ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Ekonomik nga radhët e PDK-së, Blerand Stavileci, është përfshirë sërish në një polemikë banale. Teksa ka postuar një shkrim duke

Irak: Pas protestave, suspendohet ministri i Energjisë

2 vjet më parë

Kryeministri i Irakut, Haidar al-Abadi ka urdhëruar suspendimin e ministrit të Energjisë për shkak të protestave mbi shërbimet e dobëta publike dhe korrupsionin. Zyrae Abadit