Archive

Del në shitje kopja e veturës së parë në botë, Benz Patent-Motorwagen

2 vjet më parë

Vetura origjinale Benz Patent-Motorwagen me tre rrota llogaritet si vetura e parë e prodhuar ndonjëherë. Ajo është prodhuar më 29 janar të vitit 1885. Patent-Motorwagen

Policia përleshet me një serb, ai gjuan me armë

2 vjet më parë

Një person është arrestuar në fshatin Preoc të Graqanicës, pasi që i njëjti ka shtënë me armë zjarri në një hotel. Gjatë ballafaqimit me të

Gjuriq duke i reaguar Avni Arifit, e kundërshton edhe Vuçiqin

2 vjet më parë

Marko Djuric, ka reaguar ndaj një deklarate të shefit të delegacionit të Kosovës në bisedime me Serbinë, Avni Arifit, i cili ka thënë se serbët

Zyrtare: FIFA dënon ashpër kombëtaren e Zvicrës

2 vjet më parë

FIFA ka njoftuar dënimin më të ri për Federatën e Futbollit të Zvicrës. Federata Internacionale e futbollit ka dënuar Zvicrën me 35,000 franga dhe i

E keni parë ‘Ezelin’ po a e keni vërejt gabimin e pabesueshëm që u zbulua vite më vonë

2 vjet më parë

Megjithëse ka përfunduar më shumë se 6 vite më parë, seriali “Ezel” vazhdon të ndiqet dhe debatohet ende në Turqi dhe më gjerë. Kjo ka

Therret brutalisht djali i prezantueses së njohur, arrestohen dy shqiptarë

2 vjet më parë

Një sherr në një lokal nate në Itali ka precipituar në dhunë të skajshme dhe viktimë e konfliktit ka mbetur djali i prezantueses së njohur

Goditja e vitit nga Barcelona, merr super-lojtarin e Premierligës pas Botërorit

2 vjet më parë

Sipas informacioneve të fundit, katalunasit kanë përgatitur ofertën për të. N’Golo Kante s’do të luajë te Chelsea edhe në sezonin e ri. Francezi ka gjasa

Tre vizionet e europianëve që mund të shpërbëjnë BE-në

2 vjet më parë

Udhëheqësit e BE-së nuk kanë qenë kurrë më të përçarë mbi atë që do të jetë natyra e projektit Europian, tashmë që Merkel, Makron e

Çfarë do të thotë “kompromis” në dialogun Kosovë-Serbi?

2 vjet më parë

Autoritetet e Serbisë kërkojnë që në dialogun me Kosovën të arrihet një “kompromis”, por deri më sot nuk e kanë shpjeguar se çfarë do të

1 50 51 52