Archive

Veteranët e rrejshëm po hetohen edhe nga prokuroritë themelore

11 muaj më parë

Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK) nuk është e vetmja që po heton rastet e fryrjes së listave të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Ambasadori britanik paralajmëron për rrezikun e ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi

11 muaj më parë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Beograd, Denis Keefe, ka thënë se duhet pasur jashtëzakonisht kujdes më ndryshimin e kufijve apo shkëmbimin e territoreve ndërmjet

Land Rover vjen me dushin për qentë |VIDEO

11 muaj më parë

Brendi i njohur i veturave “Land Rover” është tradicionalisht i prirur për të festuar Ditën e Qenve e cila është më 26 gusht. Me këtë

Futbollisti i Premierligës habit të gjithë, shënon autogol nga 40 metra |VIDEO

11 muaj më parë

Huddersfield u eliminua nga Carabao Cup pasi u mposht nga Stoke City me rezultat 2-0. Golin e dytë në këtë ndeshje e shënoi Juninho Bacuna

Jeta luksoze e Zaimina Vasjarit, shikoni çfarë veture vozitë

11 muaj më parë

Zaimina Vasjari është njëra ndër këngëtaret më të komentuara në media. Emri i zeshkanes seksi fillimisht nisi të përmendet për sukseset e saj në muzikë,

Protesta e dytë për shkarkimin e Kryeprokurorit Lumezi

11 muaj më parë

Organizatorët e inicativës #Protestoj, kanë ftuar sërish qytetarët që sot të dalin në protestë, me kërkesën për shkarkim të kryeprokurorit Aleksandër Lumezit, veting gjyqësorit si

Zhduken prej 5 ditësh dajë e nip, dyshohet se janë marrë peng

11 muaj më parë

Dy burra, dajë e nip nga Shkodra janë zhdukur prej 5 ditësh dhe prej tyre nuk ka asnjë gjurmë. Ata janë Agron Mollaj, 47 vjeç

Rashiq thotë se kufijtë mund të nxisin luftë të re, krahason Kosovën me Sirinë

11 muaj më parë

Nenad Rashiq, kryetar i Partisë Demokratike Progresive në Kosovë, gjatë një interviste ka deklaruar se shkëmbimi i territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë mund

Mediat beogradase vajtojnë qëndrimin e McCain pro Kosovës

11 muaj më parë

Mediet beogradase po merren edhe sot me senatorin amerikan, John McCain, i cili vdiq të shtunën e kaluar në moshën 81 vjeçare, pas një beteje

Gjakovë, vret veten duke kërcyer nga ura

11 muaj më parë

Një rast i vetëvrasjes ka ndodhur në fshatin Meqë të Gjakovës. Kjo është bërë e ditur në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës. Viktima ka

1 2 3 59