Archive

Kurz: Vështirë e imagjinueshme shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

2 vjet më parë

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, është shprehur kundër propozimit të shumë përfolur ditëve të fundit për shkëmbim të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë

Top Gear për veturën që flet shqip: Ofron më shumë se sa çmimi, nota 9/10

2 vjet më parë

Faqja më e madhe në botë për vetura, Top Gear, e ka vlerësuar lart veturën që flet shqip, Dacia Duster. Faqja më e madhe në

Sa fitojnë yjet me Instagram, ja 10 më të paguarit

2 vjet më parë

Kylie Jenner sjell në shtëpi 1 milion dollarë për çdo shkrepje. Pas saj, Selena Gomez dhe Cristiano Ronaldo. Kylie Jenner Klani Kardashian-Jenner tejkalon renditjen e

Dy skuadra nga Premierliga kërkojnë sulmuesin e Barcelonës

2 vjet më parë

Paco Alcacer shumë lehtë në sezonin tjetër mund ta shohim në Premierligë. Sulmuesi spanjoll këtë afat kalimtar mund të lë Barcelonën për të kaluar në

Kuvendi s’ka mandat ta udhëheqë, por ta mbikëqyrë dialogun

2 vjet më parë

Kuvendi i Kosovës nuk mund të ketë rolin udhëheqës, por mbikëqyrës në dialogun me Serbinë, thonë analistët politikë në Prishtinë. Sipas tyre, pretendimet e disa

Vrasësi po rrinte në Belgjikë me dokumente false, thonë familjarët e Ermal Kamberajt

2 vjet më parë

Një vit pas qëndrimit të tij në arrati autoritetet belge kanë arrestuar në Bruksel të dyshuarin për vrasjen e 24-vjeçarit nga Mitrovica Ermal Kamberajt.  Policia

​Zvicra mbush 727 vjet pavarësi

2 vjet më parë

Shteti i Zvicrës sot mbushi 727 vjet. Ajo sheh prapa një histori të bujshme përpjekjesh dhe suksesesh. Në vitin 1291 Uri, Schwyz dhe Unterwalden lidhën

Lluka s’e publikon kontratën për ‘Kosovën e Re’ në gjuhën shqipe

2 vjet më parë

Kanë kaluar shtatë muaj qëkur ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, publikisht kishte premtuar se kontrata komerciale për ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re” do

1 57 58 59