Archive

Zbulohet çmimi marramendës i fustanit të nusërisë të Elita Rudit

1 vit më parë

Dasma e reperit Gjiko dhe moderatores Elita Rudi, mori vëmendjen e të gjitha mediave pak javë më parë. Çifti që së shpejti do të bëhen

Bojkotuesit e referendumit pa durim presin festën pas referendumit (Foto)

1 vit më parë

Bojkotuesit e referendumit po përgatitet, dhe siç thuhet në thirrjen e tyre, tubimi gjithë-popullor para Kuvendit do të fillojë në ora 19:00. Sipas tyre, referendumi

KSHZ: Deri në ora 18:30, kanë votuar 34,00 për qind

1 vit më parë

Kryetari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Oiver Derkovski në një konferencë për media raportoi se jehona e votuesve deri në ora 18:30 është 34,00 për qind

I fiku cigaren në trup, ky është djali “gangster” i deputetit që u arrestua sot

1 vit më parë

Djali i deputetit Rrahman Rraja, është arrestuar ditën e sotme nga policia e Krujës pas akuzave të dashurës së tij për dhunë fizike dhe psikologjike.

Trefish rritet dalja në Kërçovë

1 vit më parë

Katër orët e fundit jehona e referendumit në Kërçovë është rritur trefish, thonë nga Komisioni komunal zgjedhor (KKZ). “Deri në orën 11 në 114 vendvotime

Ende nuk ka vendim nëse do të ketë protesta të tjera nga Vetëvendosje

1 vit më parë

Mijëra qytetarë dje u mblodhën nëpër sheshet e Prishtinës, duke iu përgjigjur thirrjes së Vetëvendosjes për protestë kundër ndryshimit të kufijve, që së fundi po

Kërcënimet e presidentit grek, Pavlopoulos bën presion për BE me “çamët”

1 vit më parë

Me një deklaratë të fortë dhe jashtë kornizave diplomatike, Presidenti grek Prokopis Pavlopoulos ka akuzuar Shqipërinë se mbështet çështjen çame, për të cilën, sipas tij,

Manchester City, “çmenduri” 200 mln paundëshe për Mbappe

1 vit më parë

Manchester City vë në shënjestër sulmuesin Kylian Mbappe. Sipas medies britanike, kampionët e Anglisë do të tentojnë të blejnë sulmuesin francez në merkaton e muajit

Euronews: Maqedonasit votojnë në referendum për të ndryshuar emrin e vendit

1 vit më parë

Agjencia e lajmeve Euronews, i ka kushtuar një artikull referendumit që po mbahet sot në Maqedoni, për të bërë emrin “Republika e Maqedonisë Veriore”. Me

Nitaj përgëzon Haradinajn pas kthimit nga New York: Ju lumtë kryeministër

1 vit më parë

Kryeministri Ramush Haradinaj është duke kaluar kohën këtë pasdite me bashkëpunëtorë, përfshirë vëllain e tij deputet – Daut Haradinaj. Është deputeti tjetër i kësaj partie,