Archive

Gjuhet me armë zjarri kafiteria në veri ku dje qëndroi Thaçi

10 muaj më parë

Është gjuajtur me armë zjarri gjatë natës kafiteria në të cilin dje presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka qëndruar me disa prej zyrtarëve kosovarë. Incidenti

Ali Ahmeti: Këtij momenti historik t’i përgjigjemi me qetësi

10 muaj më parë

Shefi i BDI’së, Ali Ahmeti, ka kërkuar nga qytetarët e Maqedonisë t’i përgjigjen me qetësi referendumit për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. “Procesi është duke

Qeveria nuk zbaton kursimet, rrit shpenzimet

10 muaj më parë

Qeveria e Kosovës, sipas raportit financiar për gjashtë mujorin e këtij viti, për mallra dhe shërbime ka shpenzuar 92 milionë euro. Krahasuar me periudhën e

Partnerja e zbuloi se është i martuar, hyri në fushën e futbollit për ta rrahur para të gjithëve (Video)

10 muaj më parë

Ndeshja e futbollit që po zhvillohej në Chongqing të Kinës, është ndërprerë nga një grua e mllefosur, kur ka kuptuar se i dashuri saj është

Lavrov: Ballkani, linjë e re konfrontimi në Evropë

10 muaj më parë

Në fjalimin e mbajtur para Asamblesë së Përgjithshme të OKB, të premten më 28 shtator, Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov shprehu shqetësimin e tij për

Ligjet mbi dëshirat për automobilat elektrikë

10 muaj më parë

Prodhuesit e automobilave po shpenzojnë shumë para në elektrifikimin e automobilave, teksa ligjet lokale dhe të Evropës po i shtyjnë t’i elektrifikojnë automobilat me kombinime

Spanja shpëtoi 466 migrantë në Mesdhe

10 muaj më parë

Ekipi shpëtues i Spanjës ka arritur të shpëtoje 466 migrantë që kanë tentuar të kalojnë detin Mesdhe nga Afrika e Veriut për në Evropë. Autoritetet

Pogba pritet të refuzojë të luajë nën Mourinhon

10 muaj më parë

Duket sikur marrëdhëniet ndërmjet Jose Mourinhos e Paul Pogbas do të eskalojnë edhe më tepër. Mirror raporton se mesfushori francez do të refuzojë të luajë

Serbia në garë për të blerë “Telekom Albania”

10 muaj më parë

Operatori i dytë më i madh në Shqipëri, “Telekom Albania”, është në shitje, ndërsa pritet që blerësi të jetë “Telekom Srbija”. Në “Telekom Srbija” për

Deri në orën 15:00, në referendum votuan 22.5 për qind e votuesve

10 muaj më parë

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 15:00, kanë votuar 22.5% e votuesve me të drejtë vote ose e përkthyer në numra