Archive

Fatmir Limaj paralajmëron masë ndëshkuese ndaj atyre që i rrisin çmimet

8 muaj më parë

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës ndaj produkteve që importohen nga Serbia dhe Bosnja, sipas Limajt nuk do të ketë efekt negativ

Policia shënon sukses, arreston të dyshuarin e fotografisë

8 muaj më parë

Policia e Kosovës në rajonin e Gjakovës ka arrestuar të dyshuarin për vjedhje të rënda që kanë ndodhur gjatë vitit 2018. Burime të Sakte.net kanë

Ish-deputeti e shan me nënë Baton Haxhiun, ia përmend disa deklarata pro serbe

8 muaj më parë

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Tali, përmes një postimi në Facebook ka “shpërthyer” ndaj Baton Haxhiut, duke ia përmendur disa deklarata pro serbe

Këto janë 10 makinat më të shtrenjta në botë… për 2018-ën

8 muaj më parë

Përderisa shumica e prodhuesve të veturave kërkojnë ‘recetën’ për makina sa më të mira dhe me çmime të arsyeshme, tregu i veturave super të shpejta

Të dy akuzohen për vrasje por Putini dhe Princi i Kurorës Saudite duken si ‘vëllezër gjaku’

8 muaj më parë

Si presidenti rus, Vladimir Putin, ashtu dhe Princi i Kurorës Saudite, që të dy janë akuzuar për vrasje, por ata e kanë tokur sot me

Bahtiri: Vetëvendosje më akuzon se iniciativën për bashkimin e Mitrovicës e kam planifikuar me Kadri Veselin

8 muaj më parë

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se shqiptarët në Mitrovicën e Veriut nuk janë trajtuar të barabartë me serbet, prandaj ai ka marrë vendim

Xhavit Haliti kundërshton fuqishëm taksën ndaj Serbisë

8 muaj më parë

Taksa mbrojtëse 100% për Serbinë dhe BH është vendim irracional dhe duhet korrigjuar. Kështu u shpreh nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Hailti në emisionin Argument Plus.

Ky është shkupjani që dhuroi katër banesa për bamirësi

8 muaj më parë

Lajm shume i madh Perveç mua dhe Jetonit, ne foto i shihni edhe 4 pale çelesa U dhuruan 4 banesa pernjeher veç nga ky person

Tre gurë nga hëna shiten për 855 milionë dollarë

8 muaj më parë

Tre gurë të hënës, të cilat supozohet se i kanë sjell astronautët ruse nga misioni hapësinor Luna-16 në vitin 1970, u shitën dje në Sotheby’s

Jeep Grand Cherokee “monstrum” del në shitje

8 muaj më parë

Jeep Grand Cherokee Trackhawk “monstrum” ka dal në shitje me 700 kuaj fuqi. Ky “monstrum” ka motorin 6.2 litërsh V8 që prodhon 700 kuaj fuqi

1 2 3 112