Archive

Dyshime të reja: Kamer Metaj kishte kryer edhe grabitjen e TEB Bankës në Prishtinë?

7 muaj më parë

Persona të maskuar dhe të armatosur, mëngjesin e 26 nëntorit kishin kryer një grabitje në njërën prej degëve të TEB Bankës në kryeqytet. Me veprimin

Aion është konkurrenti kinez i Tesla |PAMJE

7 muaj më parë

Një nga provuesit më të mëdhej të veturave kinez GAC, në panairin momental të veturave në Kinë ka prezantuar modelin Aion S, i cili vjen

Mjeku jep detaje për gjendjen e të plagosurit mbrëmë në Pejë

7 muaj më parë

Mjeku kujdestar i Spitalit Rajonal të Pejës, Bujar Vrella, ka japur detaje rreth personit të plagosur mbrëmë me armë zjarri në Pejë. Dr. Vrella tha

Kështu uronte ish-presidenti Ibrahim Rugova Vitin e Ri në 1995’tën

7 muaj më parë

Ish-presidenti historik i Kosovës uronte shqiptarët në vitin 1995 për vit rë ri duke shpresuar se do të gjendej një zgjidhje përfundimtare për Kosovën, shkruan

Feridja dhe Kaderi rregullohen dhe vishen bukur, do të befasoheni me ndryshim e tyre

7 muaj më parë

Nuk duhet mohuar se pjesë e përditshmërisë sonë janë bërë të pa ndashme edhe serialet. Përderisa dikur të famshme ishin telenovelat spanjolle, sot në trend

Dodik: S’ka zgjidhje për Kosovën pa zgjidhjen e Republikës Serbe

7 muaj më parë

Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës ka thënë se nëse ndërkombëtarët mendojnë ta injorojnë Republikën Serbe, mashtrohen keq, transmeton Koha.net. “Ndërkombëtarët po

Po afrohet ditëlindja e Schumacher, kjo është gjendja e tij

7 muaj më parë

Dje (e diele) u bënë pesë vite nga aksidenti tragjik i Michael Schumacher. Michael Schumacher pësoi aksident tragjik në qendrën e skijimit në Alpet e

Aplikacionet transmetuese që duhet t’i ketë secili smart TV

7 muaj më parë

Përpara se të blini një televizor smart, me qasje në internet, sigurohuni të konsultoni edhe aplikacione që iu ndihmojnë në transmetimin e programeve të ndryshme.

Serbia “me përgjigje të gatshme për çdo skenar në Kosovë”

7 muaj më parë

Ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, ka deklaruar se Serbia po i përcjell me vëmendje ngjarjet në Kosovë dhe se ajo i ka

Rrokulliset vetura në magjistralen Prishtinë – Gjilan

7 muaj më parë

Një veturë është rrokullisur dhe ka përfunduar në humnerë në magjistralen Prishtinë – Gjilan, mëngjesin e sotëm. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Slivovë.

1 2 3 118