Archive

Jeta e rëndë e djalit të veteranit të UÇK-së!

1 vit më parë

Ndjenjë e rëndë është kur i duhet ta lidhë fëmijën kështu. Babai i Rinorit, Ali Mjaku, tha se po detyrohet të veprojë kështu për shkak

A i meritojnë mësuesit kosovarë këto paga, ndër më të lartat në rajon?! Dëgjojeni përgjigjen e Jasharit!

1 vit më parë

Greva e cila ka nisur tash e sa ditë në arsim, ka nxitur reagime të shumta. Madje, pati shumë nga ata që theksuan se mësimdhënësit

Edhe Parlamenti Evropian e njeh Guaidon si president të përkohshëm të Venezuelës

1 vit më parë

Parlamenti Evropian e njohu presidentin e vetëshpallur të Venezuelës, Juan Guaido, si udhëheqës de facto të këtij shteti, duke rritur kështu presionin ndërkombëtar mbi presidentin

Kujdes, ky aplikacion në iPhone po i lejon të tjerët t’ju përgjojnë

1 vit më parë

Apple ka pranuar një gabim në aplikacionin “FaceTime”, që ju lejon të dëgjoni shkurtimisht bisedat e personit të thirrur edhe nëse ai nuk përgjigjet. Në

Jahjaga u tregon amerikanëve për dhunën seksuale që serbët e ushtruan gjatë luftës në Kosovë

1 vit më parë

“Dhuna seksuale si armë e luftës” ishte tema e diskutimit që u zhvillua në Qendrën për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare në Uashington, në një bisedë

Zyrtare: Barcelona transferon edhe një mbrojtës

1 vit më parë

Faqja zyrtare e skuadrës së Barcelonës ka njoftuar se ka transferuar edhe një mbrojtës në fund të afatit kalimtar. Kampionët e La Liga kanë njoftuar

Imami i Nishit Rekaj kërkon që ezani të dëgjohet jashtë xhamisë

1 vit më parë

Irfan Rekaj, imam i xhamisë në Nish (Serbi), kërkon që ezani nga minarja të dëgjohet më larg se sa që dëgjohet tash nga Xhamia e

Zbulohen detaje të reja për paga nga marrëveshja e PAN’it me punëtorët e arsimit

1 vit më parë

Kryetari i SBASHK’ut, Rrahman Jashaj, ka zbuluar disa detaje rreth marrëveshjes që e kishte arritur me drejtuesit e koalicionit PAN. Marrëveshje kjo e arritur gjatë

‘Sinani’ nuk është më në lidhje, ndahet nga aktorja e njohur

1 vit më parë

Alp Navruz është aktori i njohur turk që me rolet e tij arriti të jetë I njohur jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë.

Me rollkë e me grim të lehtë, Majlinda shfaqet joshëse

1 vit më parë

Majlinda Zeka u bë e njohur pas lidhjes me reperin kosovar Majk. Nga lidhja tyre ata kanë dhe një djalë të quajtur Roan, përcjell ORAinfo.

1 2 3 125