Archive

Vidhen 25 mijë euro nga xhirollogaritë bankare në Pejë

11 muaj më parë

Policia në Pejë ka raportuar për një rast të hyrjes në sistemin kompjuterik, keqpërdorim i besimit dhe keqpërdorim i kartelave bankare. Sipas tyre, i dyshuari

Vuçiq: Kurrë nuk mund ta dini se çfarë pritet nga lidershipi në Prishtinë

11 muaj më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se lidershipi në Prishtinë është irracional dhe i papërgjegjshëm dhe se “kurrë nuk mund ta dini se çfarë

Limaj: SHBA-ja kërkon pezullim të taksës, e përkushtuar për arritje të shpejtë të marrëveshjes me Serbinë

11 muaj më parë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, që njëherësh është edhe bashkëkryesues i Ekipit Shtetëror për Bisedime me Serbinë, ka njoftuar se sot në zyrën e

Mbaron dimri, Uran Ismaili zgjohet nga gjumi – shpërndanë vakcina për grip pasi vdiqën 10 persona!

11 muaj më parë

Sëmundja e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka sjellë edhe një herë në vëmendje gjendjen alarmante të gripit në Kosovë. Anëtarët e Komitetit për

Situatë e re në Kosovë, pas vizitës së delegacionit amerikan

11 muaj më parë

Pas këtyre takimeve mes krerëve të shtetit dhe zyrtarëve amerikanë, do të ketë një momentum të ri që do të sjellë një situatë të re

Me flokë shumë të shkurta e më e dobët, nuk do ta nijni ‘Nihanin’

11 muaj më parë

Neslihan Atagul është një prej aktoreve më të pëlqyera të kinematografisë turke. Ajo me rolin e saj arriti të jetë shumë e njohur në publikun

Kosovari që po bëhet pilot i ushtrisë amerikane: Ia kemi borxh këtij vendi

11 muaj më parë

I lindur në në Gjakovë, Emond Smajli po realizon ëndrrën në Flotën Ajrore Amerikane, për t’u bërë pilot, transmeton Gazeta Metro. Shtatorin e kaluar ai

Ministri serb në qeverinë Haradinaj: Sigurinë e serbëve të Kosovës e garanton Vuçiq

11 muaj më parë

Ministri në dorëheqje për Komunitete e Kthim i Qeverisë së Kosovës dhe nënkryetari i Listës Serbe, Dalibor Jevtiq, ka folur pas takimit me presidentin serb,

Trump zgjedh Sekretar për Evropën një emër të njohur për shqiptarët

11 muaj më parë

Ditë më parë dha dorëheqjen në mënyrë të papritur nga detyra sekretari Amerikan i Shtetit për Çështjet Europiane, Wess Mitchell. Dorëheqja e tij bëri që

Thaçi viziton Mustafën, ja çka diskutuan

11 muaj më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar mbrëm kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në shtëpinë e tij. Këtë e ka konfirmuar për

1 2 3 107