Archive

Gordana Siljanovska: Do martohesha me shqiptar!

4 muaj më parë

Kandidatja për presidente e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska Davkovka, në prag të rrethit të dytë zgjedhor, i ka dhënë një intervistë ekskluzive emisionit “Target”

Në fund të majit autostrada Shkup – Prishtinë e gatshme për qarkullim

4 muaj më parë

Kompania Bechtel – Enka është në fazën përfundimtare të kryerjes së punimeve në ndërtimin e Autostradës Prishtinë-Hani i Elezit. Punët sipas zyrtarëve të Ministrisë së

Boateng: Ibra s’të flet për katër ditë nëse humb

4 muaj më parë

Zlatan Ibrahimovic i injoronte bashkëlojtarët e tij nëse gjërat nuk i shkonin sipas dëshirës gjatë seancave stërvitore, sipas Kevin-Prince Boatengut. Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, i

Gjakovë, arrestohen katër persona

4 muaj më parë

Të hënën në Gjakovë janë arrestuar tre persona të komunitetit egjiptian dhe një i komunitetit rom, pasi siç njofton policia, ishin rrahur në mes veti.

Kaq do të dënoheni nëse ndezni goma për 1 Maj

4 muaj më parë

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi me rastin e ditës ndërkombëtare të punëtorëve, 1 Maj, duke iu uruar të gjithë punëtorëve ditën e

Një super VW Amarok për terrene të vështira

4 muaj më parë

Modifikuesi gjerman i veturave, Delta 4×4 ka përditësuar një Volkswagen Amarok, duke e bërë atë një “bishë” për terrene të vështira. Delta 4×4 i ka

Copa më e madhe e akullit në botë po shkrihet me shpejtësi

4 muaj më parë

“Copa e shkëputur më e madhe e akullit në botë po shkrihet 10 herë më shpejt se sa pritej për shkak të ngrohjes së detit

“Sports Illustrated” për herë të parë vishet me burkini

4 muaj më parë

Një supermodele amerikane me origjinë nga Somalia është bërë e para myslimane që shfaqet në kopertinën e “Sports Illustrated”, një revistë prestigjioze mode, e veshur

Për tre muaj u shpenzuan mbi 401 milionë euro nga arka e shtetit

4 muaj më parë

Rreth 12.5 milionë euro janë shpenzuar më shumë, sesa të hyrat gjatë tremujorit të parë të këtij viti. Sipas të dhënave të Ministrisë së Financave,

Vasfije Krasniqi rrëfen sot para Kongresit Amerikan

4 muaj më parë

Vasfije Krasniqi-Goodman, viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës rrëfimin për tmerrin që e përjetoi do ta tregojë sot në Kongresin Amerikan. Kongresi Amerikan do të

1 2 3 78