Archive

Barça ofron 100 milionë funte për Rashfordin

6 orë më parë

Barcelona po planifikon një ofertë prej 100 milionë funtesh për të transferuar yllin e Manchester Unitedit, Marcus Rashford këtë verë, raporton “The Mirror”. Unitedi shpreson

Vuçiq: Bisedimet në Berlin nuk kanë asnjë lidhje me zgjidhje për Kosovën

6 orë më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka zbuluar se çfarë tema do të diskutohen gjatë takimeve në Berlin. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se

Bie Facebook dhe Instagram, miliona përdorues nuk mund të kyçen

6 orë më parë

Rrjetet sociale, Facebook dhe Instagram për miliona përdorues në orët e fundit janë të paçasshme, për shkak të disa problemeve që ende nuk janë bërë

Zaev: Nuk u kam asnjë borxh shqiptarëve

6 orë më parë

Kryeministri, Zoran Zaev, deklaron se nuk u ka asnjë borxh shqiptarëve. I ftuar në emisionin Click Plus në Tv21, kryeministri maqedonas tha e detyrimi i

Shterpësia e kryetarëve të veriut për gjysmë mandati qeverisjeje

6 orë më parë

Kryetarët e komunave veriore i lënë mandatet e tyre në gjysmë, pa i përmbushur as obligimet minimale të cilat kërkohen me Ligjin për Vetëqeverisje lokale.

Nora iu lë ‘pa mend’ në komplete të kuqe, merr vëmendjen ky detaj

6 orë më parë

Nora Istrefi po vazhdon të jetë një ndër këngëtaret më të pëlqyera kosovare. Përveç si këngëtare shumë e suksesshme, është pamja e saj gjithmonë plot

Kjo është shqiptarja që do të këndojë në finalen e “Eurovision”

6 orë më parë

Përveç Jonida Maliqit që këtë vit përfaqëson Shqipërinë në “Eurosong”, një tjetër shqiptare do të këndojë në finalen e këtij kompeticioni. Eleni Foureira është këngëtarja

20 vite nga eksodi i shqiptarëve nga Kosova

6 orë më parë

Sot bëhen 20 vite nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës, kur gjatë luftës në 1998-1999, rreth një milion shqiptarë u detyruan nga forcat paramilitare serbe

Aparati për diagnostikimin e leukemisë ka gjashtë vjet që nuk funksionalizohet

6 orë më parë

Shkaku i neglizhencës së menaxhmentit të Klinikës së Pediatrisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka gjashtë vjet që ka mbetur jashtë funksionit aparatura për

Hendbolli, për gjithçka i pari

6 orë më parë

Kupa që ngriti lart Jon Muqolli të dielën mbrëma, për nga pamja ishte e ngjashme me shumë të tjera që ngrihen lart nga sportistë kosovarë.

1 2 3 46