Archive

Lista serbe sot takohen me Vuçiqin

1 ditë më parë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, do të takohet me përfaqësuesit politikë të serbëve nga Kosova. Ata në këtë takim mund të marrin instruksionet nëse do të

Publikohen fotografi tjera të krimeve serbe në Kosovë

1 ditë më parë

Habib Zogaj nga komuna e Malishevës, ka prezantuar një album fotografish nga krimet e serbëve të kryera mbi popullatën civile shqiptare gjatë luftës së fundit

Bëhet testimi i parë i veturave autonome

1 ditë më parë

Makina pa shofer, shihet si mundësi e jashtëzakonshme për ta sinkronizuar dhe përmirësuar dukshëm rrjedhën e trafikut. Të njëjtën e thonë edhe hulumtimet e reja,

Rrah motrën e gruas, arrestohet

1 ditë më parë

Dje në Podujevë është arrestuar një i dyshuar mashkull K/Shqiptar pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht motrën e gruas së tij të cilës i ka

Punëtorët rrinë në këmbë kurse politikanët ulur, reagon Haradinaj: Bile me ju pas qit karrige

1 ditë më parë

Kryeministrit të Kosovës,  Ramush Haradinaj i ranë në sy punëtorët e kompanive të ndërtimit që po qëndronin në këmbë derisa po mbahej ceremonia e fillimit

Ky është Mercedes-Benz i vitit 1990 që kushton mbi 100 mijë euro |PAMJE

1 ditë më parë

Mercedes-Benz është njëra ndër markat e veturave më të mira dhe më të njohura në botë. Një nga modelet më të mira ishte 190 E,

I ndodh edhe kjo Rita Orës, i harron në avion xhevahirët me vlerë 4 milionë dollarë

1 ditë më parë

Harrohen në avion xhevahirët me vlerë 4 milionë dollarë të Rita Orës. Xhevahirët e Rita Orës në vjerë prej 4 milionë dolalrë, të cilët ajo

Facebook planifikon të lansojë ‘GlobalCoin’ në vitin 2020

1 ditë më parë

Facebook po finalizon planet për të nisur kripto-valutën e saj vitin e ardhshëm. Ajo planifikon të krijojë një sistem të pagesave digjitale në rreth një

‘Befasi strategjike’: Çfarë shkruan në raportin për Kosovën për Kuvendin e Serbisë

1 ditë më parë

Në Kuvendin e Serbisë dje ka rritur raporti i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën për dialogun e Kosovës e Serbisë nga viti 2013, i cili

Mali i Zi fton një kosovar dhe një që ishte në planet e Kosovës

1 ditë më parë

Një lojtar nga Kosova dhe një tjetër që ka mundur të përfundojë te Kosova janë në listën e Malit të Zi për dy ndeshjet e

1 2 3 51