Archive

Kërcënon Vuçiqi: Kosova e ka vetëm një faltore, Amerikën, Rusinë e Serbinë s’i llogarit

2 muaj më parë

“Absolutisht jam i shokuar me faktin se BE nuk ka reaguar ndaj deklaratës së Hashim Thaçit se Kosova nuk do ta themelojë Asociacionin e Komunave

Salah ka rastin të harrojë lotët e finales së vjetme

2 muaj më parë

Me shpatullën e majtë të fashuar, Mohamed Salah po priste në rresht në Aeroportin e Kievit me pjesën tjetër të lojtarëve të zhgënjyer të Liverpoolit,

75 vjeç, por Firdevsi habit kalimtarët me pamjen

2 muaj më parë

Falë roleve në seriale shumë të ndjekur që janë transmetuar në Shqipëri, aktorja Nebahat Çehre është tashmë shumë e njohur për publikun. Ajo ka luajtur

Gjakovë: Djali e rrah babain e tij, e bën për spital

2 muaj më parë

Një person është arrestuar pasi i njëjti, dyshohet se ka sulmuar babain e tij në Gjakovë. Viktima pas rastit ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari

Arrestimi i Remzi Shalës, a u kontaktua “Molla e Kuqe” nga prokurorët e Hagës

2 muaj më parë

Gjashtë muaj qëndroi në arrati nga ftesa që i erdhi nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, për t’u arrestuar të premten e kaluar

Skandali i këshilltares së Pacollit – Nuk e di që Vatikani nuk ka parlament

2 muaj më parë

Këshilltarja e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Bukurije Gjonbalaj pra tre vjetëve i shkruante Vatikanit zyrtar, për krijimin e një grupi parlamentar miqësie

Joshua: Wilder nuk mund të vazhdojë të shmanget

2 muaj më parë

Kampioni i WBO,IBF, IBO dhe WBA, Anthony Joshua, nuk e ka ndërmend të heq në synimin e tij për një duel me Deontay Wilder. Britaniku

Brukseli e dënon gjuhën raciste të Kryeministres serbe

2 muaj më parë

Deklaratat raciste ndaj shqiptarëve i kushtuan shtrenjtë kryeministres serbe Ana Bërnabiq. Për shkak të kësaj gjuhe në MPJ-në e Kosovës po thonë se këmba e

Brenda shtëpisë luksoze të Bill dhe Hillary Clinton

2 muaj më parë

Ish- zonja e parë, Hillary Clinton ka shpenzuar afro tre vite për renovimin e shtëpisë së saj dhe të Bill Clinton në Washington. Për architecturaldigest.com,

Policia serbe liron kosovarin që e arrestoi dje

2 muaj më parë

Është liruar nga autoritetet serbe, Astrit Piraj 46-vjecari që u arrestua dje në kufi. Lajmin e kanë konfirmuar për Gazetën Express nga Ministria e Punëve

1 2 3 59