Archive

Opozita me 58 vota për rrëzimin e Qeverisë, shpresat tek koalicioni qeverisës

3 muaj më parë

Tash e një kohë, opozita ka filluar me përgatitjet për rrëzimin e Qeverisë. LDK, VV e PSD po bashkërendojnë veprimet për mbledhjen e votave të

Lajm i madh për tifozët, Sergio Ramos vendos për të ardhmen

3 muaj më parë

Sergio Ramos mund të ketë dyshime rreth qëndrimit te Real Madrid, por vendimi mbi të ardhmen e tij nuk është vendosur ende. Drejtuesit e Real

Tesla përgatit modelin S me autonomi 644 km

3 muaj më parë

Modeli S i përmirësuar do të debutojë në shtator dhe do të përfshijë ndryshime në enterier, të cilat do të frymëzohet nga dizajni i tretë

Lista Serbe vazhdon me lojën e njëjtë, kryetarët e komunave refuzojnë të betohen

3 muaj më parë

Megjithëse i fituan zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura së fundmi, dy kryetarët serbë të Zveçanit e Mitrovicës Veriore refuzuan të betohen. Këtë për lajmi.net e

Kapet 17 vjeçari i cili sulmoi gruan rome në Lipjan

3 muaj më parë

Policia ka kapur dhe e ka intervistuar 17 vjeçarin, i cili dyshohet se gjatë ditës së djeshme e sulmoi gruan rome në Lipjan. Policia njofton

U shfaq rrezëllitëse në fotot e fundit, por do habiteni kur të mësoni sa kanë kushtuar syzet e Elvanës

3 muaj më parë

Elvana Gjata është padiskutim një ndër këngëtaret më të mira shqiptare dhe shumë e dashur për publikun. Ajo pëlqehet gjithashtu edhe për pamjen dhe shpesh

Kryeministri njofton se ia mori një asamblist PDK’së

3 muaj më parë

Asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren, Alush Shala, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Për  kalimin në AAK të Shalës  e

Lobimi i deputetit Abdixhiku për ndërtesën e baballëkut që po rrezikon banorët

3 muaj më parë

Deputetit të LDK-së Lumir Abdixhiku i eci mirë lobimi tek asamblistët e partisë së tij në Kuvendin e Komunës së Prishtinës që ta mbështesin shkëmbimin

Hoxha: Pas zgjedhjeve në BE asgjë s’e pengon më liberalizimin

3 muaj më parë

Dhurata Hoxha, ministre e Integrimeve Evropiane, në një intervistë për “Zërin” ka deklaruar se pas përfundimit të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian asgjë më nuk e

Shqiptari habit Gjykatën britanike: I dhashë “Ujkut” 6 mijë euro, por ai më mban skllav

3 muaj më parë

Një emigrant shqiptar i jashtëligjshëm ndodhet pas hekurave, pasi akuzohet se po kujdesej për një serë kanabisi në rrethinat e Yorkut të Anglisë. 26-vjeçari Leontjef