Archive

“Çmendet” BMW, po e shet veturën e tipit më të ri për vetëm 22 mijë euro

3 muaj më parë

BMW ka bërë çmendurinë e radhës, duke mundësuar një model të ri të veturës nga seria ‘M2 Competition’ për vetëm 22,500 euro. Një model standard

Sarri: Jam shumë i lumtur, e kemi merituar

3 muaj më parë

Maurizio Sarri është deklaruar i lumtur pas suksesit të Chelsea në Ligën e Evropës. ‘Blutë’ kanë mposhtur 4:1 Arsenalin në finalen e Baku, për të

Haradinaj harron Çakorrin

3 muaj më parë

Asnjë fjalë për Çakorrin nuk e ka thënë të mërkurën kryeministri Ramush Haradinaj, kur në prezencë të homologut të tij malazias, Dushko Markoviq, është pyetur

Këngëtarët shqiptarë që po duken çdo herë e më mirë me moshën

3 muaj më parë

Vitet kanë qenë në favor të disa këngëtarëve shqiptarë të cilët po bëhen edhe më tërheqës me kalimin e viteve. Kemi prova se edhe një

Ja për çka saktësisht dyshohen 19 zyrtarët policorë të arrestuar në veri

3 muaj më parë

Të martën e kësaj jave u arrestuan 19 zyrtarë policorë në veri të Kosovës nën dyshimin për “Kontrabandim të mallrave”, për “Keqpërdorim të detyrës zyrtare”,

Sot shpallet vendimi për të arrestuarit në veri

3 muaj më parë

Gjatë ditës së djeshme është mbajtur seanca dëgjimore për personat e arrestuar në veri, e cila ka nisur në orën 13:00 dhe ka përfunduar rreth

Raporti i KE-së nuk përmend heqjen e vizave, por heqjen e taksës

3 muaj më parë

Në raportin e ri të Komisionit Evropian nuk përmendet heqja e vizave për Kosovën. Komisioni Evropian ka publikuar dje Paketën Vjetore të Zgjerimit, e cila

Dashuria nuk njeh kombësi: 14 VIP-at shqiptarë që u martuan me të huaj

3 muaj më parë

Thuhet dashuria nuk njeh ngjyrë, moshë dhe as kombësi dhe histori të ndryshme dashurie e kanë vërtetuar më së miri këtë thënie. Të shumtë kanë

Kur George Bush para Sali Berishës e “shpalli” pavarësinë e Kosovës

3 muaj më parë

Mbështetja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për një Kosovë të pavarur dhe sovrane, ka qenë e pakushtëzuar. Një gjë të tillë e kishte përsëritur

Arrestimeve në veri u shpëtuan njerëz të afërt me Radojiçiqin, prokuroria jep detaje të reja

3 muaj më parë

Prokurori Special, Sylë Hoxha ka dhënë detaje të reja lidhur me operacionin e sotëm në veri të Kosovës ku u arrestuan 19 zyrtarë policorë që