Archive

Joao Felix: Dua të bëhem si Cristiano Ronaldo

1 vit më parë

Joao Felix ka zbuluar admirimin e tij për bashkatdhetarin Cristiano Ronaldo dhe thotë se do të ishte “një ëndërr” të ketë një karrierë të ngjashme

FIFA publikon listën me dhjetë kandidatët për çmimin e trajnerit më të mirë të vitit

1 vit më parë

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, dhe trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, janë dy ndër dhjetë kandidatët për çmimin e trajnerit më të mirë të

Policia fillon hetimet: A ishin të rreme akuzat për përdhunim ndaj Neymarit?

1 vit më parë

Policia braziliane i ka filluar hetimet për ta zbuluar nëse Najila Trindade Mendes de Souza kishte akuzuar padrejtësisht për përdhunim futbollistin Neymar, duke bërë akuza

Shaqiri: Po ndihem mirë, jam gati të kontribuoj në një sezon tjetër të suksesshëm

1 vit më parë

Xherdan Shaqiri e ka lënë prapa krahëve lëndimin e fundit dhe thotë se po ndihet mirë. Mesfushori kosovar është i gatshëm të kontribuojë për Liverpoolin

Kosnett: Qeveria e ardhshme në Kosovë duhet të nxisë konkurrencën në sektorin privat

1 vit më parë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se pavarësisht strukturës së re të qeverisë së ardhshme në Kosovë, ajo duhet të jetë e përkushtuar

Emigrantët vdiqën nga uria dhe etja, anija lundroi për një javë

1 vit më parë

Të paktën 15 etiopianë kanë vdekur pasi u prish anija e tyre, duke i lënë ata të lundrojnë në det për një javë pa ushqim

Haradinaj bisedon me autoritetet maqedonase për lirimn e Tomor Morinës

1 vit më parë

Në protestë morën pjesë qytetarë të shumtë, familjarë e bashkëluftëtarë Në Gjakovë u mbajt protestë paqësore për lirimin e ish-pjesëtarin e UÇK-së, Tomor Morinës, i

Një bishë e vërtetë! Xhensila Myrtezaj “thyen” palestrën

1 vit më parë

Një vit pas lindjes së vajzës së saj, Ajkës, këngëtarja Xhensila Myrtezaj është kthyer në format trupore ideale. Ajo ka ndarë disa momente nga mënyra

Duda Balje tregon se çfarë kanë folur dje gjatë konsultimeve me Hashim Thaçin

1 vit më parë

Vakumi institucional që është krijuar nga dorëheqja e Ramush Haradinaj nga posti i Kryeministrit ka bërë që Presidenti Thaçi të ketë fjalën rreth mandatarit të

Kërkohet paraburgim për dy të dyshuarit për plaçkitjen e 65 mijë eurove

1 vit më parë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar dy (2) persona, në kohëzgjatje prej 48 orësh, me dyshimin

1 2 3 73