Archive

Arrestohet sërish “Burdushi”

28 minuta më parë

Mjeku popullor Hysri Peqani, i njohur si “Burdushi” është arrestuar sërish. Policia ka arrestuar “Burdushin” pas bastisjes që i ka bërë shtëpisë së tij, kështu

Këshilla nga Washingtoni: Kryeministri nuk zëvendësohet, Kosova të mbajë zgjedhje në shtator

30 minuta më parë

Dy diplomatët amerikanë, Edward Joseph dhe Daniel Serwer, i shohin si të pashmangshme zgjedhjet e reja të parakohshme në Kosovë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt

Wesley Clark i shkruan Haradinajt

32 minuta më parë

Ramush Haradinaj, i cili ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës, megjithatë po vazhdon punën sikur të mos ketë ndodhur asgjë. Në një

Limaj kërkon zgjedhje, kundërshton krijimin e një qeverie teknike

35 minuta më parë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj, deklaroi se vendi duhet të shkojë në zgjedhje pas dorëheqjes së parevokueshme të kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai

Telekomi në krizë financiare, shpall konkurs për punësimin e 30 personave e më pas e anulon

37 minuta më parë

Krizën financiare në ndërmarrjen publike Telekomi i Kosovës e kishte paralajmëruar ditë më parë kryeshefi i kësaj ndërmarrjeje, Bedri Istrefi. Pas njoftimit nga “Z-Mobile” për

Policia është vënë në ndjekje të personit që po ngacmon seksualisht gratë në Prishtinë

4 orë më parë

Katër raste të sulmeve ndaj grave kanë ndodhur në 24 orët e fundit, sipas Policisë. E ky është akti i ngacmimit që ndodhi në Prishtinë, gjatë

Semedo mbetet te Barcelona

4 orë më parë

Mbrojtësi i krahut të djathtë, portugezi Nelson Semedo, do të jetë pjesë e Barcelonës edhe edicionin e ardhshëm. Gazeta spanjolle “AS” ka shkruar të enjten

Bien eksporti dhe importi, deficiti vazhdon të jetë i lartë

4 orë më parë

Statistikat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës për tregti të jashtme për muajin qershor të këtij vitit tregojnë se krahasuar me muajin e njëjtë të

Edhe një boksier ndërron jetë pas duelit të ashpër

4 orë më parë

Sporti i boksit është kthyer në një sport tragjik, pas ngjarjeve të fundit, ku kanë humbur jetën dy sportistë. Ditë më parë, ishte rusi Maxim

Ky aplikacion tregon se sa sheqer përmbajnë pijet

4 orë më parë

Pothuajse të gjithë tashmë e dimë se sa i rrezikshëm mund të jetë sheqeri për shëndetin tonë. Edhe ata që mundohen të humbin peshë, personat

1 2 3 51