Archive

Meta propozon dy palë zgjedhje për 13 tetor, të përgjithshme dhe presidenciale

1 vit më parë

Kreu i Shtetit Ilir Meta ka folur me tone të forta sot në konferencën për shtyp, duke dhënë mesazhe direkte për kryeministrin, madje edhe Sorosin.

Presidenti zotohet ta vazhdojë rolin e njëjtë në negociatat me Serbinë

1 vit më parë

Presidenti Hashim Thaçi nuk konsideron se përfaqësimi i Kosovës në fazën përfundimtare të negociatave me Serbinë ka qenë në kundërshtim me Kushtetutën. Prandaj, ai këmbëngul

Gjatë dy vjetëve të fundit në Kosovë humbën jetën në komunikacion mbi 300 veta

1 vit më parë

Vetëm në dy vitet e fundit mbi 300 qytetarë të Kosovës kanë humbur jetën në aksidente trafiku. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë

1 71 72 73