Archive

PEMËT QË NGADALËSOJNË RËNIEN E FLOKËVE

5 muaj më parë

Kur është fjala për flokët e holla apo rënien e tyre, shumica e meshkujve e kërkojnë ndihmën e ndërhyrjeve kirurgjike apo produkteve të ndryshme. Falë

Vashat e Kosovës spektakolare ndaj Turqisë, i nisin mbarë kualifikimet për Evropian

5 muaj më parë

Kombëtarja e Kosovës (femrat) e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme ciklin kualifikues për Euro 2021. Në ndeshjen hapëse të Grupit A

Zotimet vendore e ndërkombëtare pa rezultate, ende 1653 të pagjetur

5 muaj më parë

Janë bërë 20 vjet që nga lufta e fundit në Kosovë dhe ende vazhdojnë të mbesin të pagjetur 1653 persona, familjarët e të cilëve fajësojnë

KY ËSHTË AMBASADORI I RI BRITNAIK NË KOSOVË

5 muaj më parë

Diplomati Nicholas Abbott është emëruar ambasador i Britanisë së Madhe në Kosovë. Ai do ta pasojë në këtë detyrë diplomatin e zëshëm britanik Ruairí O’Connell,

Një person i tretë në lidhjen Mozzik – Loredana? A është fajtor ky reper për krizën mes çiftit?!

5 muaj më parë

Ka disa ditë që në media është përfolur për krizën e dashurisë mes Mozzikut dhe Loredanës. Pavarësisht se po vazhdon ende të komentohet, asnjëri nga

Haradinaj: Kemi shumë presione, kjo lidhet edhe me dorëheqjen time

5 muaj më parë

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, për herë të parë e ka pranuar se presioni i ndërkombëtarëve për taksën, e detyroi Qeverinë e Kosovës të japë

KËTO JANË KATËR KOALICIONET PARAZGJEDHORE

5 muaj më parë

Katër koalicione parazgjedhore janë regjistruar pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit. Të gjitha këto koalicione u dorëzuan sot për

Vazhdon kriza martesore mes Getoar Selimit dhe Marina Vjollcës?

5 muaj më parë

Dy javë më parë në media u përfol se Getoar Selimi dhe Marina Vjollca po kalojnë një krizë në martesën e tyre. E për të

12 milionë euro për Muriqin, Fenerbahce merr vendimin

5 muaj më parë

Vedat Muriqi ka bërë një nisje fantastike me Fenerbahçen në Turqi. Sulmuesi i Kosovës ka shënuar dy gola në dy ndeshjet e para dhe deri

Mësimi fillon të hënën, fillimi i shtatorit e zë të papërgatitur MASHT-in

5 muaj më parë

Viti i ri shkollor 2019/2020 fillon të hënën, por duket se 1 shtatori e ka zënë të papërgatitur Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë. Prindërit