Archive

ZDF: Mafia shqiptare organizata kriminale më e frikshme në botë

10 muaj më parë

Televizioni gjerman “ZDF”, në kuadër të dokumentareve për organizatat e fuqishme kriminale, ka bërë një raportim edhe për “Mafian shqiptare”. Analiza e veprimeve të kësaj

“Shpërndani foto vetëm duke menduar”, risia e Facebook i habit të gjithë

10 muaj më parë

Gjigandi i rrjeteve sociale Facebook, ka sjellë në treg risinë më të fundit e cila i ka habitur dhe mahnitur të gjithë. Së fundmi Facebook

Vulin: Prishtina ka frikë nga Lista Serbe dhe presidenti Vuçiq

10 muaj më parë

Aleksandar Vulin u ka bërë thirrje serbëve në Kosovë që në zgjedhjet e ardhshme të 6 tetorit të votojnë për Listën Serbe. Ministri serb i

Haradinaj përsëri ia krisë këngës, këtë herë argëton mysafirët në një dasëm

10 muaj më parë

Me gjithë agjendën e ngjeshur rreth fushatës zgjedhore, kryeministri në largim ka gjete kohë që sonte të jetë pjesëmarrës në një dasmë. Ramush Haradinaj, dukshëm

Vrapi pas “lokomotivës” që s’lëviz

10 muaj më parë

Nga drejtimi i “lokomotivës” nuk heqin dorë as ata që i bënë sherrin. Dikush thotë se do ta vërë në lëvizje e dikush tjetër se

Milionat që fitohen nga shkatërrimi i kodrave dhe lumenjve

10 muaj më parë

M. Thaçi nuk ka zbritur për të gjuajtur peshq në Kramovik të Komunës së Rahovecit, nëpër të cilin kalon Drini i Bardhë. Po kërkon zhavorr,

Çka thotë njeriu i fotos historike në Prishtinë?

10 muaj më parë

Ishte gushti i vitit 1990, kur shqiptarët e mbledhur pranë hotelit Grand në Prishtinë, prisnin me padurim delegacionin gjashtë-anëtarësh amerikan, të kryesuar nga Senatori Bob

Milani në krizë të thellë, trajneri Giampaolo flet për dorëheqje

10 muaj më parë

Rosonerët kanë filluar keq sezonin e ri të Series A. Milan ka humbur 4 nga 6 ndeshjet e para në këtë Ligë, për herë të

Tjetër tërmet godet Shqipërinë

10 muaj më parë

Nje tjeter lekundje termeti eshte regjistruar pas mesantes se mbremshme. IGJEUM raporton se ka regjistruar nje termet me magnitude 2.7. Per fat goditja nuk ka

I RIU NGA KOSOVA NUK I MBIJETOI AKSIDENTIT TË RËNDË, FJALËT PREKËSE NGA E FEJUARA E TIJ

10 muaj më parë

I riu nga Kosova, Egzon Kryeziu, humbi jetën pas një aksidenti të rëndë. Ai ishte i fejuar. Përmes një mesazhi të shkurtër ngushëllimi, në lamtumirën

1 2 3 43