Archive

Ky është Golf 8, vetura më e rëndësishme e vitit 2019

5 ditë më parë

Gjenerata e tetë e Volkswagen erdhi me teknologjinë më të lartë. Prodhimi do të fillojë në muajin dhjetor në Gjermani. Golfi i ri është më

“Kanë marrë fund ditët e Mustafit në Premierligë”

5 ditë më parë

Ish-mbrojtësi legjendar i Liverpoolit, Jamie Carragher, beson se ditët e qendërmbrojtësit të Arsenalit, Shkodran Mustafit, në Premierligë janë të numëruara, pas eliminimit të “Topçinjve” nga

Paratë përplasin Valdete Dakën me Sami Hamitin e LDK-së

5 ditë më parë

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, është përplasur sot me anëtarin e këtij institucioni nga LDK Sami Hamiti. E gjitha ndodhi kur anëtarët

Me këto 5 gjëra mund të shmangen 80 për qind e sulmeve në zemër

5 ditë më parë

Sulmet e zemrës janë kërcënuese për jetën dhe, në fakt, janë shkaktari numër një i vdekjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Organizata Botërore e

Gruaja më e vjetër në botë ka vdekur në moshën 123 vjeçare

5 ditë më parë

Gruaja nga Rusia, thuhet se kishte konsumuar gjatë gjithë jetës qumësht të fermentuar. Familja e saj thanë që jetëgjatësia e saj ishte si rezultat i

Tanja Fajon: Jemi të zhgënjyer me dialogun mes Kosovës e Serbisë

5 ditë më parë

Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të rifillojë sa më shpejt. Kjo është porosia që dërgoi eurodeputetja Tanja Fajon sot në Beograd, transmeton Gazeta Metro.

Ushqimet që nxisin uljen në peshë

5 ditë më parë

Shpesh flitet për metabolizëm aktiv dhe jo aktiv dhe rolin e rëndësishëm që luan në përcaktimin e peshës trupore. Metabolizmi është çdo proces i trupit

Pengon zyrtarin e Agjencisë për Verifikimin e Pronës, arrestohet

5 ditë më parë

Një zyrtar i Agjencionit Kosovar për Krahasimin dhe Verifikimin e Pronave, ka informuar se i dyshuari nën kërcënimin e armës së zjarrit, i ka penguar

Brenda shtëpisë së Nora Istrefit për festën e “Halloween”

5 ditë më parë

Nora ndanë me ndjekësit e saj pamje nga shtëpia Halloween është festa e dytë në botë që ka shpenzime më së shumti. Përveç kostumeve, maskave,

Kush ua pagoi shpenzimet të intervistuarve nga Specialja?

5 ditë më parë

Mbi 100 të ftuar nga Specialja në cilësinë e të dyshuarve, do të kenë betejë të dyfishtë gjatë qëndrimit në Hagë. Përveç që të ftuarit

1 2 3 59