Archive

Arrestohen pesë punonjës së komunës së Tetovës, arrestimet vazhdojnë…

10 muaj më parë

Sektori për krim të organizuar i Ministrisë për punë të brendshme, në gjah pas një anëtari të këshillit gjyqësorë për keq përdorim të detyrës zyrtare.

Veçoritë teknike të Automobilit të Turqisë TOGG

10 muaj më parë

Automobili i Turqisë është më shumë se një automobil. Ky automobil, i cili ka distancën më të gjatë të akseve të këtij segmenti, brenda 30

Prizren, sulmohen katër shtetas të Shqipërisë

10 muaj më parë

Katër shtetas të Shqipërisë, dy gra dhe dy burra, janë sulmuar në orët e hershme të se dielës.Rasti ka ndodhur në një restaurant në Priren,

Mbi 23 për qind e qytetarëve të Kosovës janë të varfër

10 muaj më parë

Sipas të dhënave të Bankës Botërore të vitit 2017, rreth 18 për qind e popullatës në Kosovë jeton në varfëri me më pak se 2

Fluks në pikën kufitare të Morinës në festat e fundvitit

10 muaj më parë

Në pikën kufitare të Morinit, prej të premtes pasdite dhe deri dje janë shënuar radhë të gjata të qytetarëve të Kosovës që po kthehen nga

Tensione në Mal të Zi, serbët përleshen me policinë

10 muaj më parë

Janë radikalizuar serbët në Nikshiq, duke protestuar kundër miratimit të një ligjit për Liritë Fetare. Sipas Novosti, situata në Nikshiq është e tensionuar, si në

Kush e porositi ekzekutimin e 36-vjeçarit shqiptar në Britani

10 muaj më parë

Flamur Beqiri, 36-vjeçari shqiptar që u qëllua për vdekje pranë shtëpisë së tij në Britani, ka qenë i përfshirë në trafik droge nga Spanja drejt

AAK mban kuvendin e jashtëzakonshëm të punës

10 muaj më parë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot mban kuvendin e jashtëzakonshëm të punës, ku rreth 600 delegatë pritet të diskutojnë mbi procesin e reformave në parti,

Kusari, Kërcënimet e Hotit na zgjuan nga ëndrra

10 muaj më parë

Pas kërcënimit të djeshëm të Haxhi Hotit, ndaj liderit të VV-së Albin Kurtit, ka reaguar deputetja Mimoza Kusari. Ajo tha se kërcënimi i djeshëm i

Haxhi Hoti dërgohet në mbajtje

10 muaj më parë

Haxhi Hoti, kandidati për deputet nga Nisma Socialdemokrate, është arrestuar në mëngjesin e sotëm për veprën penale “Shtytje në vrasje”, kjo pasi që ai mbrëmë