Archive

U hap kufiri që ndante shqiptarët e Kumanovës dhe Gjilanit

8 muaj më parë

Paraditën e së premtes zyrtarisht është hapur pika e re kufitare midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, shkruan gazeta LAJM. Vendkalimin e ri kufitar Bellanoc

Ikni djema se keni m’u plak tuj prit m’u bë mirë

8 muaj më parë

Nga Kimete Berisha Ik. Qysh e le nanën? Tuj kajt. Qysh e le babën? Tuj kajt. Toka dridhet nën këmbë e floktë të shkojnë hava

Pse Irani prodhon dy mijë flamuj amerikanë dhe izraelitë në muaj?

8 muaj më parë

Një fabrikë iraniane prodhon të paktën 2,000 flamuj amerikanë dhe izraelitë në muaj, të cilat shërbejnë për t’u djegur në protest. Ajo tashmë po lulëzon,

Reagon ministri turk pasi eurodeputeti grek u grisi flamurin e Turqisë

8 muaj më parë

Një ligjvënës grek që po shqyen një kopje të një flamur turk gjatë një debati në PE po bën xhiron e rrjetit. Ministri i Jashtëm

Britania braktis BE-në, fillon etapa me shumë paqartësi

8 muaj më parë

Britania e Madhe të premten i jep fund gati gjysmë shekulli të integrimit me fqinjët e saj më të afërt dhe largohet nga Bashkimi Evropian, duke filluar

Koronavirusi, shkon në 213 numri i viktimave dhe mbi 9 mijë të infektuar

8 muaj më parë

Gjendja në Kinë sa vjen dhe rëndohet teksa numri i viktimave nga koronavirusi shkoi në 213 persona. Ndërsa numri i rasteve i të infektuarve është

Erdogani reagon ndaj Trumpit: Jerusalemi nuk është për t’u shitur

8 muaj më parë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se Jerusalemi “nuk është për t’u shitur”, duke iu referuar planit të paqes për Lindjen e Mesme, të prezantuar

Franca dërgon luftanijet për manovra detare me Greqinë, përballë presionit të Turqisë

8 muaj më parë

Mediat greke njoftonin sot se Franca po dërgon luftanijet e saj në lindje të Mesdheut për manovra të përbashkëta me marinën e Greqisë e Qipros,

30km/h pritet të shpallet standard botëror i shpejtësisë së vozitjes nëpër qytete?

8 muaj më parë

Në një konferencë të OBSH-së që pritet të mbahet në mes të shkurtit në Stokholm, përfaqësuesit e ministrive të transportit do të vendosin strategjinë e

Nga një muaj paraburgim ndaj dy personave për tentim vrasje në Pejë

8 muaj më parë

Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë për caktimin e masës së paraburgimit për

1 2 3 55