Archive

Djali i milionerit rus që jeton në shtëpi me qira, ha dhe punon vetë

9 muaj më parë

Alexander Fridman është djali i personit të 11-të më të pasur të Rusisë, por askush nuk e njeh. Ai jeton me qira në një apartament

Xhudo mbetet sporti numër një në Kosovë

9 muaj më parë

Xhudo është konfirmuar si sporti kryesor në Kosovë derisa boksi dhe mundja janë ngritur në kategorinë B për këtë vit, falë rezultateve të vitit të

Ky është dhëndëri i Remzies (FOTO)

9 muaj më parë

I dashuri e hip në lis vajzën e Remzies. Riola Hamzaj dhe Besi Bytyqi janë çifti simpatik pa komplekse, të cilët e jetojnë dhe shijojnë

Britania sot zyrtarisht largohet nga BE-ja

9 muaj më parë

Për britanikët që dëshirojnë të largohen nga Bashkimi Europian sot është një ditë gëzimi. Ndërsa për ata që dëshirojnë të qëndrojnë në bllok është një

Liberalizimi i vizave, me pengesa në Kosovë dhe në BE

9 muaj më parë

Lëvizja e lirë e qytetarëve të Kosovës në zonën Schengen ose siç njihet si liberalizmi i vizave, në diskursin e politikës brenda dhe jashtë vendit, ka

Caktohet seanca e Kuvendit me 3 shkurt, Konjufca optimist se marrëveshja VV-LDK do të bëhet

9 muaj më parë

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se mandatari për kryeministër i është drejtuar Kuvendit me kërkesë për paraqitjen e qeverisë së ardhshme. Ai ka

Valon Berisha zgjedh numër të veçantë te Fortuna Dusseldorf

9 muaj më parë

Valon Berisha ditën e enjte është zyrtarizuar te Fortuna Dusseldorf në Bundesligë. Mesfushori i Kosovës, vendosi të largohej nga Lazio, për t’iu bashkuar në huazim

Piatek zbulon pse refuzoi Man Unitedin për Herthan

9 muaj më parë

Krzysztof Piatek ka zbuluar pse ka refuzuar transferimet e mundshme në Premierligë, për t’iu bashkuar Hertha Berlin në Bundesligë nga Milan. Sulmuesi polak ka nënshkruar

Koronavirusi, shkon në 213 numri i viktimave dhe mbi 9 mijë të infektuar

9 muaj më parë

Gjendja në Kinë sa vjen dhe rëndohet teksa numri i viktimave nga koronavirusi shkoi në 213 persona. Ndërsa numri i rasteve i të infektuarve është

Prezantohen 117 emoji të rinj, do të shtohen sivjet në telefonat tanë

9 muaj më parë

Unicode ka prezantuar 117 emoji të rinj që do të vijnë në platformat iOS, macOS dhe të tjera, brenda këtij viti. Emojit e rinj këtë