Archive

Me çmime shumë më të lira, 18 vjeçarja nga Ferizaj shet librat që i ka lexuar

9 muaj më parë

Mënyra e jetës së saj dallon shumë nga e bashkëmoshatarëve. Kohën më të madhe të ditës e kalon brenda mureve të kësaj dhome, derisa miqtë

Duda Balje dhe dy deputete të tjerë të pakicave kalojnë në grup të LDK-së

9 muaj më parë

Deputetja e Kosovës Duda Balje ka shfaqur mëdyshje se a do të votojë Qeverinë Kurti apo jo, derisa thotë se nuk mund të marrë asnjë

Fillon intervistimi i të dyshuarve nga Prokuroria Speciale për autostradën e Gjilanit

9 muaj më parë

Katër aneks-kontratat për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë i janë bashkangjitur hetimit nga organet e drejtësisë. Para disa ditëve ka filluar intervistimi në cilësinë

Harrojeni ‘Miranin’ në serial, do të befasoheni si po duket ai në realitet

9 muaj më parë

Hercai’ është një prej serialeve që po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë. Edhe personazhet e këtij

Enca Haxhia duke pirë ‘hashash’ në mes të klubit

9 muaj më parë

Mbrëmë Enca Haxhia ishte pjesë e premierës “I Love Tropoja” duke qenë se ka dhe një rol në këtë film, shkruan GazetaBlic. Nga aty, një

20 aksidente për 24 orë

9 muaj më parë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, kanë ndodhur 20 aksidente të trafikut. Një prej tyre ka qenë me fatalitet, pesë të tjerë me të

LAJMI I FUNDIT: Më 3 shkurt votohet Qeveria e re në Kuvendin e Kosovës

9 muaj më parë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca për votimin e përbërjes së re të Qeverisë të mbahet më 3 shkurt, një ditë para

Alda Bardhyli Drejtore e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit

9 muaj më parë

Alda Bardhyli një emër i njohur në botën e librit dhe botimeve do të drejtojë Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit. Lajmi bëhet i ditur

Albin Kurti – Lista Srpska, VV konfirmon që do të ketë sot takim

9 muaj më parë

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se kreu i kësaj partie, Albin Kurti do të takohet sot me përfaqësues të minoritetit serb, raporton Gazeta Express.

39 vjeçari qëllon për vdekje bashkëshorten, tre fëmijët, qenin dhe në fund veten e tij!

9 muaj më parë

Burri 39 vjeçar ka qëlluar për vdekje bashkëshorten e tij, tre fëmijët e tyre, qenin dhe në fund edhe veten e tij. Policia në Karolinë