Archive

Analistët e huaj habiten me deklaratat e Ramës: Nuk i intereson Kosova

2 javë më parë

Analistët e huaj, njohës të mirë të çështjeve të rajonit, janë habitur nga sulmi që i bëri Edi Rama nga Kosova, gjykatës speciale. Rama deklaroi

Kim Mehmeti: Pse Piktori ulërin dhe e mbron UÇK’në në Kosovës dhe në Kuvendin e Shqipërisë, e jo nëpër qendrat e botës?!

2 javë më parë

Në faqen e tij të FB, shkrimtari ynë Kim Mehmeti ka komentuar fjalimin e djeshëm të Presidentit Thaçi dhe vizitën e Ramës në Kosovë. Sipas

Politika e kthen në pikën zero konkursin për drejtorin e doganave

2 javë më parë

Pak ditë para se Albin Kurti ta merrte pozitën e kryeministrit të Kosovës, drejtorit të Doganës, Bahri Berisha, iu vazhdua mandati.  Ishte Ramush Haradinaj ai

Shfaqet vogëlushi shqiptar – Pak muaj më parë shpëtoi nga kampi i ferrit në Siri

2 javë më parë

Djali 11-vjeçar Alvin Berisha, i cili u shpëtua nga kampi Al Hol në Siri ka mbërritur në Durrës me babain e tij. Afrim Berisha ka

‘Shpërthen’ Çun Lajçi kundër Thaçit: Kurrë s’ta kam dashtë surratin…

2 javë më parë

Aktori Çun Lajçi, i cili ka filluar të reagojë edhe për çështjet politike në Kosovë, kësaj radhe ka komentuar situatën e krijuar pas akt-akuzës ndaj

Fotoja Rama-Kurti/ ‘Kur shkon pa ftuar, e gjen pa shtruar!’

2 javë më parë

Kyreministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron në një vizitë dyditore në Kosovë ku po takohet me zyrtarë shtetërorë dhe partiakë. Ai ka zhvilluar një

Operacion ndërkombëtar droge Shqipëri-Itali, 37 të arrestuar

2 javë më parë

Media italiane shkruajnë mëngjesin e së martës për finalizimin e një suksesshëm të një operacioni antidrogë gjatë së cilit u arrestuan 37 persona mes Italisë

Pompeo: Shqetësuese pretendimet se Kina me forcë po i sterilizon myslimanët

2 javë më parë

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo dje i vlerësoi si shokuese dhe shqetësuese pretendimet se Partia komuniste e Kinës shfrytëzon sterilizim të detyrueshëm dhe aborte

Nagavci për fjalimin e Thaçit: Adresim patetik e dëshpërues – përpjekje për të shpëtuar veten

2 javë më parë

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, e ka quajtur skandaloz adresimin e presidentit Hashim Thaçi për qytetarët e Kosovës, të parin ky pas propozim-aktakuzës

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

2 javë më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të përballet me akuzat nëse ato konfirmohen. Ai i bëri

1 2 3 38