Archive

Kim Mehmeti: Falë Ramës, të vdekurit në Shqipëri jo vetëm votojnë, por dhe arrestohen

3 muaj më parë

Në ‘Këndin e Kimit’ shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti, ka analizuar në SYRI TV, ngjarjet më të fundit në Shqipëri. Ai thotë se ‘Shqipëria u

Drejtori i shkarkuar i rezervave shtetërore publikon kontratat e paligjshme: Hedh akuza të ashpra në drejtim të MTI-së

3 muaj më parë

I ftuar në emisionin “Pa maskë”, drejtori i shkarkuar i Departamentit të Rezervave Shtetërore, Arton Muçaj ka drejtuar akuza të ashpra në adresë të udhëheqësve

Radhë të gjata në dogana, pushuesit nga Kosova festojnë Bajramin në bregdetin shqiptar

3 muaj më parë

Fundjava ka ardhur sërish dhe si ndodh gjatë verës njerëzit dynden drejt plazhit për të kaluar disa momente nën rrezet e diellit. Edhe këtë fundjavë

Pezullohet përmbarimi i mjeteve të Telekomit, deri në stabilizim financiar

3 muaj më parë

Bordi i përkohshëm i Telekomit të Kosovës, i kryesuar nga Mehmet Berisha, njofton se ka arritur pajtimin për pezullim të përmbarimit të mjeteve të Telekomit

Vetëvendosje në Shqipëri: Ndryshimet Kushtuese, Rama vërtetoi se ka vënë në kontroll të plotë Kuvendin

3 muaj më parë

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri, ka denoncuar ndryshimet e njëanshme kushtetuese të miratuara nga Rama, çka sipas tyre vërtetoi edhe njëherë se Rama ka vënë në

Sot KRRE duhet t’i caktojë çmimet e reja të rrymës dhe ngrohjes qendrore në Maqedoni

3 muaj më parë

Komisioni rregullator për energjetikë (KRRE) nesër duhet t’i marrë vendimet për çmimin e energjisë elektrike dhe për ngrohjen qendrore për shkupjanët, të cilët do të

Kurti uron Kurban Bajramin, apelon për kujdes të shtuar për shkak të pandemisë

3 muaj më parë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Kurti përmes një postimi në rrjetin social në Facebook

Edhe pse në luftë, ja si e festonte UÇK-ja Kurban Bajramin në vitin 1999

3 muaj më parë

Ndonëse ishte kohë lufte, kjo nuk e pengonte UÇK-në që të festonte festën e Kurban Bajramit. t Disa foto që janë shpërndarë në rrjetet sociale

Eksperti francez: Kosova dhe Serbia nuk mund të anëtarësohen në BE nëse nuk e njohin sovranitetin e njëra-tjetrës

3 muaj më parë

Eksperti i njohur për politikat e zgjerimit të Bashkimit Evropian, profesori nga Parisi, Christian Lequesne, thotë se zgjerimi nuk është prioritet i lidershimit të Bashkimit

Falje në kohë koronavirusi, Meka si nuk e keni parë kurrë më parë

3 muaj më parë

Duke nisur që nga mbrëmja e djeshme, besimtarët myslimanë në të gjithë botën kanë filluar festën e Kurban Bajramit, e cila kulmon ditën e sotme.

1 2 3 34