Archive

Zgjerimi i Greqisë në det, zëvendësi i Erdogan: Shkak për luftë

1 muaj më parë

Pas samitit të djeshëm të BE-së për krizën Greqi-Turqi, ka reaguar Zv.Presidenti turk Fuat Oktay, i cili tha për agjencinë turke të lajmeve ‘Anadolu’ se

Vrasja e çiftit homoseksual në Maltë, pas shqiptarit arrestohet edhe një maqedon si i dyshuar

1 muaj më parë

Një i dyshuar i dytë për vrasjen e dyfishtë në Sliema është arrestuar këtë mëngjes. Viktor Dragomanski akuzohet si i përfshirë në vrasjen e Christian

Biserko tregon a është shkëmbimi i territoreve në tryezë dhe jep alarmin: Kosova dhe 3 shtete rrezikojnë të zhduken

1 muaj më parë

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Serbi, Sonja Biserko, ka thënë se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk

Maqedonia e Veriut voton qeverinë e re, Zaev: Sfida e parë ballafaqimi me Covid-19

1 muaj më parë

Në Maqedoninë e Veriut këtë të shtunë pritet që Kuvendi të votojë qeverinë e re. Para deputetëve është propozimi i mandatarit Zoran Zaev për qeveri

Me veturë zyrtare e të mbushur me gra e fëmijë ja mësyen bregdetit shqiptar

1 muaj më parë

Pavarësisht se është veturë zyrtare dhe do të duhej të përdorej vetëm për çështje të punës dhe atë në orar të rregullt, dikujt nuk i

Kërcen nga kati i dytë një vajzë në Kamenicë, dyshohet se kishte mosmarrëveshje me familjarët

1 muaj më parë

Një vajzë mbrëmë dyshohet se ka kërcyer nga kati i dytë i një objekti në Kamenicë. Sipas Policisë, deri te rasti ka ardhur si pasojë

Nesër në Prishtinë zbulohet busti i senatorit amerikan Bob Dole

1 muaj më parë

Tani në Prishtinë do të jetë edhe busti i mikut të madh të Kosovës, senatorit Bob Dole. Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës ka njoftuar se

Koloneli i njohur i detrave Myslim Pashaj tregon hiletë greke dhe pazarin shqiptar

1 muaj më parë

Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cila më pas u rrëzua nga Gjykata

Kryemadhi ja merr këngës e valles në Jalë

1 muaj më parë

Të rinjtë e LRI po zhvillojnë kampin veror në Jalë ku kanë marrë pjesë shumë përsonalitete të Levizjes Socialiste për Integrim Kryetarja Kryemadhi edhe mbrëmë

Shpërthejnë trazira të dhunshme në Suedi, ekstremistët e djathtë djegin Kuranin

1 muaj më parë

Trazirat shpërthyen  në Malmo, një qytet në jug të vendit, kurse aktivistët e ekstremit të djathtë dogjën Kuranin në rrugë. Rreth 300 protestues dolën në