Archive

Protestuesit po fillojnë të mblidhen në Berlin kundër kufizimeve për koronavirus

1 muaj më parë

Organizatorët parashikojnë që rreth 22,000 persona do të jenë në rrugët e Berlinit për të protestuar kundër kufizimeve të vendosura për të kontrolluar përhapjen e

Gjykata gjermane i jep dritën e gjelbër protestave kundër kufizimeve për luftimin e pandemisë

1 muaj më parë

Një gjykatë gjermane i ka dhënë dritën e gjelbër mbajtjes së protestave të planifikuara për të shtunën në Berlin kundër masave ndaj pandemisë së koronavirusit.

Shikoni videon si kroatët u japin dajak serbëve në Vukovar (Video)

1 muaj më parë

Në mediumet kroate është paraqitur një video ku disa të rinj kroatë rrahin disa serbë në qytetin Vukovar. Lidhur me këtë sulm kanë reaguar politikanët

‘Bloomberg’: Kosova, e varfër, e korruptuar, e para në botë për vdekje nga COVID-19

1 muaj më parë

Mediumi amerikan ‘Bloomberg’ e ka nxjerrë Kosovën si shteti i cili renditet në vendin e parë në botë për raste të vdekjeve nga COVID-19 për

Rrahje në Kamenicë, lëndohen katër persona

1 muaj më parë

Katër persona pas një mosmarrëveshje janë rrahur në mes vete. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 16:30 në

Krisma revolesh, sharki e mish qengji, Nasim Haradinaj mohon të shtënat por e tradhton incizimi

1 muaj më parë

Të shtëna me armë, një drekë më mish qengji dhe nën tingujt e sharkisë, ishte organizuar një ndejë në bjeshkët e Sharrit, e ku mori

Lideri i Hamasit: Erdoğan gjithmonë inkurajoi pajtimin midis grupeve palestineze

1 muaj më parë

Kreu i lëvizjes së rezistencës palestineze Hamas, Ismail Haniyeh, tha se presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan gjithmonë ka inkuruajuar pajtimin brenda grupeve palestineze, raporton Anadolu

Lajm i rëndësishëm për shqiptarët që udhëtojnë nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit

1 muaj më parë

Të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë planifikuar të udhëtojnë me kompaninë Wizz Air nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit kanë të detyrueshme pajisjen e testit

Tetova sot sërish në këmbë kundër rritjes së çmimit të rrymës elektrike

1 muaj më parë

Sot në ora 19:00, në Tetovë është paralajmëruar sërish protestë kundër vendimit të Komisionit Rregullator Energjetik (KRRE) për shtrenjtimin e rrymës për 7,4%, njofton Portalb.mk.

Qytetari nga Maqedonia i dyshuar për vrasje të dyfishtë në Maltë

1 muaj më parë

Qytetari i Maqedonisë V.D. është i dyshuar i dytë në vrasjen e dyfishtë në qytetin Sliema në Maltë. Mediat në Maltë shkruajnë se ai ishte