A e keni paramenduar ndonjëherë Angela Merkelin në bikini, ja ku e keni

Po të thoshte dikush në vitin 1988 se një grua, e cila u rrit në një komunizëm të zhurmshëm, një ditë do të bëhej udhëheqësja e një Gjermanie të bashkuar, pak njerëz do të besonin. Megjithatë, ky skenar u bë i vërtetë.

Megjithatë udhëtimi politik i Merkelit ishte plot sfida dhe suksese. Sot ajo konsiderohet gruaja më e fuqishme e botës, ndërkohë që udhëtimi i saj ende nuk ka mbaruar.

Merkel në rininë e saj njihej si një grua që nuk kujdesej shumë për pamjen e jashtme, megjithatë ekzistojnë disa momente kur linjat e saj trupore janë kapur nga aparati i paparacëve, shkruan Reporteri.net.

Merkel e cila gjithmonë në publik shfaqet e thjeshtë dhe pa komplekse edhe në këto fotografi duket e tillë. Se cili do të jetë rrugëtimi i ardhshëm politik i kësaj gruaje të jashtëzakonshme, mbetet të shihet, deri atëherë bota do ta falënderojë gjithmonë Merkelin për kontributin e saj.

Image result for angela merkel in bikini Related image

Lini Një Koment