Adrian pritet të largohet nga Liverpooli

Portieri spanjoll Adrian pritet të largohet nga Liverpooli në verë, njofton “Evening Standard” të hënën, transmeton Koha.net.

Adrian bëri gabime të rënda në ndeshjen kundër Atleticos Madridit, ndërsa Liverpooli u eliminua në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve.

Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp nuk po i beson më Adrianit dhe është i gatshëm të lirojë atë dhe të angazhojë një portier të dytë më të besueshëm. Adrian 33-vjeçar këtë stinor ka qëndruar në portë në 18 ndeshje. Kontrata e tij me Liverpoolin skadon në verën e vitit 2021.

Lini Një Koment