Posts From Portali Sakte

Takim mes Afrim Gashit dhe Zoran Zaevit! Për çfarë po bisedohet?

2 orë më parë

Sipas informatave jozyrtare, marrim vesh se është duke u zhvilluar një takim mes kryetarit të Alternativa-s, Afrim Gashi dhe kryeministri të vendit, Zoran Zaev. Takimi

Rama e bëri Shqipërinë që të mos e duan as shqiptarët dhe as Europa

11 orë më parë

Nga Kim Mehmeti   Shqipëria nuk është e rrezikuar nga ambiciet e një Kryeministri që don t’i kontrollojë të gjitha, por nga një ‘Piktor’ i

Rama e bëri Shqipërinë që të mos e duan as shqiptarët dhe as Europa

13 orë më parë

Nga Kim Mehmeti   Shqipëria nuk është e rrezikuar nga ambiciet e një Kryeministri që don t’i kontrollojë të gjitha, por nga një ‘Piktor’ i

Data e negociatave, Holanda kërkon ndarjen e Maqedonisë së Veriut nga Shqipëria

15 orë më parë

Aspiratat e BE-së për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë duhet të presin. Drejtuesit e BE mesnatën e kaluar në një debat të tensionuar biseduan për

Rama: Fjala e fundit nuk është thënë ende për negociatat

3 ditë më parë

Kryeministri shqiptar Edi Rama në një video mesazh në Facebook ka folur për për vendimin për çeljen e negociatave. “Tashmë dihet botërisht ajo çfarë unë

Prokuroria: Nuk e kemi pranuar raportin përfundimtar të ekspertizës për rastin Dehari nga instituti zviceran

3 ditë më parë

Prokuroria e Shtetit ka bërë të ditur se nuk ka pranuar raportin përfundimtar të ekspertizës për rastin e Astrit Deharit. Ky reagim i Prokurorisë vie

Georgina, e dashura e Cristiano Ronaldos me fustan të disenjatores shqiptare

3 ditë më parë

Georgina Rodriguez, e dashura e futbollistit Cristiano Ronaldo, ka zgjedhur si disenjuese të fustaneve të saj shqiptaren Lia Stublla, përcjell Shqiptarja. Rodrigez është modele me

Çmimi britanik ”Booker Prize” shkrimtareve Atwood dhe Evaristo

3 ditë më parë

Çmimi prestigjioz i letërsisë britanike “Booker Prize” iu dha shkrimtareve kanadeze, Margaret Atwood dhe anglo-nigerianes, Bernardine Evaristo, respektivisht për “Les Testaments” dhe “Girl, Woman, Other”,

BE në mëdyshje rreth nisjes së bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V

3 ditë më parë

Ministrat e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, në takimin e sotëm të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme po bëjnë përpjekje për të arritur pajtim për

Specialja fton edhe dy pjesëtarë tjerë të UÇK-së për intervistim

3 ditë më parë

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe dy ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Fatmir Sopin dhe Sejdi Veselin. Këtë e ka bërë të ditur

1 2 3 1 826