Posts From Portali Sakte

‘Bomba’ e ish-këshilltarit të Trump: Shkëmbimin e territoreve e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç

5 ditë më parë

Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton vendos më në fund të flasë pa dorashka. Ambasadori i karrierës ka vënë gishtin për

Ambasadori amerikan: Takimi në Shtëpinë e Bardhë nuk është anuluar, Vuçiq së shpejti do të ketë një bashkëbisedues nga Kosova

6 ditë më parë

Takimi mes përfaqësuesve të Beogradit dhe Prishtinës në Shtëpinë e Bardhë nuk u anulua, por u shty, tha ambasadori amerikan në Serbi Anthony Godfrey, duke

RASTI MEHMETAJ: GJASHTË MUAJ I MBYLLUR PA FAKTE

6 ditë më parë

Nezir Mehmetaj nga qyteti I Klinës në Kosovë, kishte qenë me të ëmën në një spital në qytetin jugor serb Nish. Kur po kthehej në

Ekskluzive: Kurti, Sela dhe Gashi dakordohen për front të përbashkët kundër klanit “Pronto”, është biseduar edhe për Grupin e Kumanovës

7 ditë më parë

Gazeta Lajm ka arritur të sigurojë informata ekskluzive lidhur me bisedat e zhvilluara në takimin e djeshëm mes kryetarit të Lëvizje Vetëvendosja, Albin Kurti, kryetarit

Nëna dhe motra e lyenin Blertën e vdekur me vaj e me uthull, për më shumë se 1 vit

7 ditë më parë

Ka marrë përmasat e një ngjarjeje horror vdekja e nënës dhe vajzës së saj në Tiranë, të cilat ishin Dëshmitare të Jehovait. Pas ndërhyrjes së

Komente pas takimit Kurti-Sela-Gashi: “Po ringjallet Lidhja e Prizrenit”!

7 ditë më parë

Takimi i liderëve të Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela dhe Alternativës Afrim Gashi me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, sa ka shkaktuar frikë tek kundërshtarët

Komisioni për Sëmundje Infektive: Qeveria të vendos për kufijtë

7 ditë më parë

Komisioni për Sëmundje Infektive (KSI) përsëri i ka besuar Qeverisë çështjen e kufijve. Burime të Alsat brenda KSI-së, brifojnë për një debat të nxehtë pro

(VIDEO) Afrim Gashi – Ziadin Sela: Takuam mikun tonë Albin Kurti, shqiptarëve ju nevojitet një elitë e re politike!

1 javë më parë

“Sot së bashku me partnerin e koalicionit, Ziadin Sela, realizuam një takim me mikun tonë të vjetër, kryetarin e LVV, Albin Kurti. Biseduam për procesin

Gashi dhe Sela në takim me Kurtin, a do e mbështet VV-ja këtë koalicion në këto zgjedhje?

1 javë më parë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela dhe ai Alternativës, Afrim Gashi kanë takuar sot në Prishtinë kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. “Sela dhe Gashi

Më në fund Kuvendi zgjedh kryetarin e ri të KLSH-së

1 javë më parë

Me 108 vota pro në Parlament, Arben Shehu është zgjedhur si kryetari i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Parlamenti ka miratuar kandidaturën e

1 2 3 2 065