Posts From Portali Sakte

Dalin shifrat/ Vdekshmëria nga Covid 19, më e ulëta nga katër pandemitë më të mëdha të shekullit

13 orë më parë

Banka Botërore në dokumentin e perspektives Globale të publikuar këto ditë, përllogariti se shkalla e vdekshmërisë nga Covid ishte 39 persona për 1 milionë banorë

Anketa e IRI-t: Albin Kurti politikani më i pëlqyer në Kosovë, Ziadin Sela para Ali Ahmetit te shqiptarët e Maqedonisë

23 orë më parë

Në sondazhin e realizuar nga Instituti Ndërkombëtar Republikan (IRI) ndërmjet 2 shkurtit dhe 6 marsit të vitit 2020-të, në pyetjen se cili politikan është më

Haskuka flet për prishjen e koalicionit LVV-LDK në Prizren

23 orë më parë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka njoftuar se tashmë është prishur koalicioni mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhje Demokratike të Kosovës në Prizren. Haskuka

Zbardhet dokumenti për zgjedhoren, çfarë thuhet për qeverinë tranzitore e ndryshimin e sistemit

1 ditë më parë

Është zbardhur i plotë dokumenti i firmosur nga katër palët që morën pjesë në Këshillin Politik dhe përmes negocimit të ambasadorëve, arritën këtë mbrëmje të

Gjuriq: Mbijetesa e Qeverisë Hoti varet nga Lista Serbe

2 ditë më parë

Testi i parë i madh për qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti do të jetë anulimi i masës së reciprocitetit me Serbinë gjatë javës që

Ambasadori Foresti i shkruan ‘Venecias’: Teatri u shemb natën, sikurse krimi i bën punët!

2 ditë më parë

Ambasadori italian për shumë vite në Shqipëri, Paolo Foresti, mik i njohur i shqiptarëve, i është drejtuar Komisionit të Venecias për situatën e rëndë në

Krizë? Cila krizë? Sondazh befasues për situatën ekonomike në Gjermani

2 ditë më parë

Një ditë më parë, një nga gazetat më të mëdha italiane shkruante për eksodin e mjekëve të këtij vendi drejt Gjermanisë. Ndërkohë një video e

Vigjilentët amerikanë armatosen kundër ANTIFA-s

2 ditë më parë

Amerikanët kanë vendosur ta marrin vetë situatën në dorë, teksa po armatosen për të mbrojtur pronat dhe qytetet e tyre nga protestuesit e lëvizjes ANTIFA.

Afrim Gashi: Si koalicion Alternativa dhe Aleanca për Shqiptarët do ta fitojmë bindshëm BDI-në

2 ditë më parë

Sonte kryetari i Alternativa, Afrim Gashi, është i ftuar në Tv Alfa për të dhënë një intervistë lidhur me situatën aktuale politike. Gashi ka thënë

Protestat masive pas vdekjes së George Floyed frikësojnë ekspertët në SHBA: COVID-19 i pëlqen ‘të kërcejë’ nga një person te një tjetër, kështu që…

2 ditë më parë

Ndërsa turmat e mëdha mblidhen mes protestave në Shtetet e Bashkuara, shqetësimi po rritet se koronavirusi do të përhapet, duke krijuar më shumë vatra të