Posts From Portali Sakte

(VIDEO) Albin Kurti mesazh të fuqishëm shqiptarëve të Maqedonisë: Votoni numrin 5!

3 muaj më parë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me një video mesazh është drejtuar qytetarëve të Maqedonisë së Veriut. “Nuk mund të takohemi fizikisht por mund të

ANALIZA/ Andi Bejtja: Çështja Becchetti, në burg ka vend për të gjithë

3 muaj më parë

Nga Andi Bejtja Sot kur shteti xhepshpuar shqiptar, do t’i duhet të nxjerrë 109 milione euro për të paguar dëmin ndaj Agon dhe Becchettit, janë

Vera e përgjysmuar pa mërgimtarët

3 muaj më parë

Gazmend Dashi mezi pret verën që me familje të marrë rrugë nga Pfaffenhofeni i Bavarisë drejt vendlindjes në Stagovë të Kaçanikut. Shumicën e herëve vjen

Afrim Gashi nga tubimi qendror në Haraçinë: Shqiptarët votojnë shqip për ndryshim

3 muaj më parë

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, së bashku me partnerët e koalicionit “TASH është koha”, ka qëndruar në Haraçinë të Shkupit, ku është takuar me banorët

Maqedoni: Sot mbaron fushata zgjedhore, nga mesnata fillon heshtja zgjdhore

3 muaj më parë

Pas 20 ditësh në të cilat partitë dhe koalicionet paraqitën ofertën e tyre para qytetarëve, sot përfundon fushata zgjedhore dhe heshtja zgjedhore fillon në mesnatën

Përgjim i ri/ Ja çfarë thotë Zoran Zaev për Ali Ahmetin

3 muaj më parë

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish-kryeministrin Zoran Zaev. Rasti

SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin fizik ndaj Vjosa Osmanit

3 muaj më parë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, kanë dënuar kërcënimin fizik ndaj kryetares së

Kush do të fitojë në Maqedoni, partnerët e Albin Kurtit, apo partnerët e Hashim Thaçit?

3 muaj më parë

Enis Hoxha Bashkëpunimi mes subjekteve politike shqiptare në Maqedoninë e veriut dhe atyre në Kosovë nuk është diçka që duhet të fshehet, sado që mund

Momenti kur deputeti i LDK-së i vërsulet Vjosa Osmanit

3 muaj më parë

Mbrëmë është ndërprerë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. Kjo për shkak të ‘incidentit’ që ndodhi në sallën e Kuvendit, ku deputeti i LDK-së Xhavit

Sot Kosova mbanë ​1 minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës

3 muaj më parë

Sot në Kosovë në orën 13:00 do mbahet një minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës. Bosnja, dhe jo vetëm ajo, sot

1 9 10 11 12 13 18